iphone telefondaki resimleri bilgisayara aktarma

Merhaba, iphone kullanımınına çok aşina değilim. Yalnız bir yakınımın iphone telefonundaki resimleri dropbox aracılığı ile bilgisayara aktarıyorduk. Bu şekilde aktarırken resim isimleri mesela 20170716_141310 gibi tarih saat gösteren bir adla bilgisayara aktarılıyordu. Gene bu şekilde aktarılan resimlerin özelliklerine tıkladığımızda resmin oluşturulma tarihi gerçek resim çekilme tarih ve saati oluyordu. Yani resimleri klasörde tarihe göre sırala dediğimizde bunu doğru bir şekilde yapıyordu. Yalnız en son resimleri telefondan usb kablos yoluyla ve itunes kurarak indirmemiz gerekti. Bu şekilde indirince ise resim isimleri IMG_7185 gibi anlamsız isimler oluyor. Özelliklere tıklayınca ise oluşturma tarih ve saatleri de resimlerin bilgisayara aktarma tarih ve saatleri oluyor.

Telefondan usb kablosu yoluyla resim aktarırken yukarıda dropbox'un yaptığı gibi tarih saat isimlendirmesi ve orjinal özellikleri ile aktarmak mümkün mü acaba?

Şimdiden teşekkürler...

(Not: Çok fazla resim ve video indirileceğinden usb kablosu ile aktarmak istiyorum.)

İtunes üzerinden değil normal bilgisayarımdan klasör okarak tıklayıp tümünü seç diyerek indirin

  • efruz  (04.12.18 07:28:12)
windows 10 da bunu iceri aktar/import secenegi ile yapabilirsiniz.

iphone'nu explorer da bulun sag tiklayip import/ice aktara tiklayip gelen sihirbazda kaydedilecek yeri ve dosya isminin tarih icermesini ayarlayin.

youtu.be
  • lifeframe  (04.12.18 10:44:14)