Elazığ'dan ne alınır?

Çarşamba iş için Elazığ'a gideceğim, önceden de gitmiştim fakat bu sefer annem için hediye olarak bir şey almak istiyorum. Önceki ziyaretlerimde odunluğumdan dolayı bir şey almamıştım. Bu sefer fırsatı kaçırmak istemiyorum. Yiyecek dışında var mı güzel tavsiyeleriniz?

Yiyecek dışında pek bişey gelmedi aklıma ama kapalı çarşıya gidip bakabilirsiniz. Kapalı çarşının ilerisinde aşağı çarşı var orada eski esnafların olduğu dükkanlar var oraya da bakın. Sekiz köşeli kasket meşhuru ama annenize göre değil. :)
Oyalı yazma ve el örmesi lif hediye olarak götürülür.
Çedene kahvesi de alabilirsiniz. Ama en güzeli örcik yani.
  • coca cola  (03.12.18 21:18:28)
Elazığlıyım, düşündüm bulamadım. Belki işte tülbentte, yazmaydı falan ama onlar da her yerde var.

  • runagain  (03.12.18 22:10:09)
elazığ'da bir kaç sene yaşadım. bence elazığ'da para bile harcamayın. yemek-içmek için bir kaç yer var sayabileceğim ama onlar da sanki bozmuştur. o taraflarda hediyelik bir şey bulamazsınız pek ama bence malatya'ya geçip kayısı gazozu alabilirsiniz, çok yakın hem. kayısı kurusu da olabilir.

  • reerer rique  (04.12.18 00:04:29)
Yiyecek dışında diye belirtmişsiniz ama elazığ deyince yazmadan geçemeyeceğim. Orcik alın.

  • battal gemalmaz  (04.12.18 00:30:54)
Vişne rengi mermeri meşhur oranın. Süs eşyaları yapıyorlar diye biliyorum

  • kedili madam  (04.12.18 18:11:46)
Aha buldum. Çayda çıra heykeli temalı seramik veya bakırdan yapılmış heykel bulabilirsen al.
Ama bence kuru dut, öküz gözü şarabı, pestil, orcik, akpa şavakın tulum peyniri falan da al. Kapalı çarşıya git bi başta.
Kayısı için malatyaya gerek yok. Baskil zaten malatyaya yarım saat nerdeyse. Baskil’de de iyi yetişir. Malatyadaki kayısı da Elazığ’a geliyo zaten.
  • coca cola  (04.12.18 22:10:03)