Bu Hasar İçin Kaportacıya mı Gidilir?

Arkadaşlar selamlar.

Resimdeki hasar için nereye gideceğim? Kaportacı mı, özel suzuki servisi mi yoksa neresi?

İkisi de olur, maddi durumunuza bağlı sorunuzun cevabı. Önce kaportacıya sonra suzuki'ye götürün. Aradaki fiyat farkına göre de tercihinizi yaparsınız.

  • kablelvuku  (30.11.18 07:55:54)
tampon her durumda onarim-boya olur. servis o çamurluğu değiştirir. usta ise düzeltip boyar. boya-değişen açısında fark bu olur. sigortadan yaptıracaksanız hasar kaydı serviste daha yüksek çıkar. kendiniz ödeyeceksenizde serviste fazla ödersiniz. usta iyi değilse çamurluktaki işlem sırıtır. tercih size kalmış.

  • helenart  (30.11.18 08:39:14)
Servis maaşla çalışan usta çalıştırır, iyi ustalar ise kendi atelyösinde çalışır.

@helenart yeterli açıklamayı yapmış, asla servise gitmeyin kaporta hasarı için.
  • John Bloor  (30.11.18 08:48:36)
serviste değiştirirler mantığından bir kurtulun artık. servis de dışarıdaki işlemin aynısını yapar isterseniz. dışarıdaki ustaya ben fatura istiyorum deyin de yüzünün aldığı hali bana bir anlatın. eğer bir kaza sonucu olduysa tutanak sonucu karşı taraf suçluysa onun sigortasından karşılayabilirsiniz öyle bir durum yoksa kendi kaskonuzu bozdurmayın. ertesi sene için yüksek bedeller çıkar.

  • undertaker  (30.11.18 08:51:05)
kaportacıya gidin, servis kesinlikle fazla fiyat çıkarır.Zaten büyük bir hasar yok tahminen maksimum 200-250 tl arası tutar Daha da ucuz olabilir. Fiyat alın hatta orayı yumusak bir bezle su ile temizleyip, tamponu da tutturup bir süre böyle de kullanabilirsiniz. Benim tamponumda da sürtme kaynaklı çizik var ama yaptırmıyorum.

  • kraldan cok kralci  (30.11.18 08:51:50)
tabiki kaportacıya özel servis çamurluk değişcek tampon, değişicek der direk. yetkili servisler çakal, kaskolardan paraları rahat aldıkları için hasarı büyütüyorlar.

  • mikahakkinen  (30.11.18 08:54:15)