Araç seçimi

İngiltere'ye yeni taşındım ve ikinci el ucuz bir araç alacağım. Benim için sorunsuz ve ucuz olması önemli. Genelde şehir içi kısa mesafe kullanacağım, ayda 1 kez de 400 km civarında yol gidip geleceğim. Tek çocuklu bir aileyiz.

Buradaki ilanları inceleyip bir liste yaptım, listenin linkini en aşağıda paylaşacağım. Aklıma yatan 6 aracı da direkt burada listeyeyim link ve liste ile uğraşmak istemeyenler için.

- Renault Megane 1.6 Benzin, 2006 model, 131bin km, 850 pound.
- Kia Rio 1.5 Dizel, 2006 model, 168bin km, 800 pound.
- Ford C-Max 1.6 Dizel, 2008 model, 188bin km, 900 pound.
- Honda Jazz 1.3 Benzin, 2002 model, 128bin km, 600 pound.
- Opel Vectra 1.9 Dizel, 2007 model, 102bin km, 1300 pound.
- Citröen C1 1.4 Dizel, 2006 model, 203bin km, 900 pound.

Listenin tamamı ve detaylar için link aşağıda:
goo.gl

bu araclar icinde en iyisi Ford. hem model olarak en yenisi o, hem de marka olarak en duzgunu.

  • crucio  (30.11.18 03:47:01 ~ 03:47:15)
disel araçların parçası ve bakımı benzinliyr göre çok fazla olur. dizel bakmayın derim.

  • oscar  (30.11.18 04:59:39)
Ford C-max veya Opel Vectra mantıklı bence tüm detayları analiz ettiğimde.

  • sbryldrm  (30.11.18 05:20:24)
Dizel olanları marka modele bakmadan eledim. İngiltere'de gerek yok dizele, hele ki bu kadar az kullanım için. C1 ve Jazz arasında da çocuklu olduğunuz için Jazz diyorum. Bana kalsa hiçbiri derdim, elektrikli araçlara bakardım. Sanırım orada çeşitli destekler falan var elektrikli araçlar için. Tabii satın alma maliyeti daha yüksek olabilir.

  • orient blue  (30.11.18 08:02:41)
vectraya yanaşma hem yakar hem sıkıntılı c1 küçük cmax km fazla rio ya yanaşma jazzla megane arasında karar ver. megane al geç.

  • mikahakkinen  (30.11.18 08:55:59)
ingilteredeki araçların sigortaları çok pahalı olduğu için ucuzladığını duymuştum. belki daha yeni bir araç ile daha ucuz sigorta ödeyerek toplamda aynı parayı ödeyecek olabilirsiniz.

  • argent dawn  (30.11.18 09:14:27)
Bence de dizele gerek yok. Jazz bence ideal, o kasaları baya tutuldu Türkiye'de de.

  • Abdurrahman  (30.11.18 09:28:27 ~ 09:28:39)
Ben olsam, C1 ve Jazz'ı seçeneklerden çıkarırdım. Çok küçük olmaları beni tedirgin ediyor, araçtakiler açısından herhangi bir kazada diğer araçlara göre daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Bunları çıkarınca geriye sadece benzinli olarak Megane kalıyor.
  • goddar  (30.11.18 10:11:45)
en mantıklı olanları jazz ve c-max gibi duruyor, daha yeni ve belki farkı renkte bir jazz bakabilirdim ben olsam.
jazz'a küçük dediklerine bakmayın, içi gayet ferah ve bagajı falan geniş. düşük kilometrede, sorun çıkarma ihtimali de dizellerden azdır.
auris de iyidir sorunsuzluk bakımından, full service history diyor. ancak yıllık vergisi ve fiyatı diğerlerinden yüksek doğal olarak.
  • gkhncnzdgn  (30.11.18 11:21:58)
Cevaplar için teşekkürler.

C-Max henüz 2 ay önce debriyaj, marş motoru vs. gibi parçaları değiştirmiş komple bakımdan geçmiş. Faturaları ve servis kaydı duruyormuş. Bu beni cezbetti açıkçası.

Diğer yandan Megane da düşük km ve benzinli olmasıyla yani sorun çıkartma ihtimalinin daha düşük olmasıyla öne çıkıyor.
  • lordoz  (30.11.18 13:33:30)