yemek takımı -tencere takımı marka tavsiyesi

ben bunlardan hiç anlamam, hangisi iyi hangisi kötüdür?
Yemek takımında ve tencere takımında hangi markayı tercih etmeliyim ? Ödenen paranın hakkını veriyor dediğiniz marka nedir ?

Mesela karacanın tencereleri kötü, sap problemi hep oluyormuş, veya kimi markada takimi sonradan tamamlamak mümkün değilmiş.
Ayrıca günlük yemek takımı için de öneriye açığım.

Thx ^^

her anne kızının çeyizine bir jumbo çatal bıçak takımı koymak ister, onu beceremezse arçelik koyar. bu iki markanın tencere setleri de iyidir. jumbo'nun çaydanlıkları türk tipi tüketime pek uygun değil.

tencere olarak paslanmaz çelikten şaşmamanı öneririm. piyasadaki en pahalı markalar fissler ve WMF. ama cidden pahalı.

@dedim ben sana uyardı, arçelik değil tabii ki, aryıldız.

yemek takımlarının iyisi bone chine ve kemik tozu olanlar oluyor genelde. dijital baskılı olanlardan, içinde kırmızı ve siyah renk içerenlerden uzak durmanı tavsiye ederim. renkleri solar. kaselerin ve tabakların porsiyonları yani hacimleri çok değişken olabiliyor. yayla gibi tabak yapmışlar, sen sunumu güzel olsun diye habire koyuyorsun ama onu insan yiyecek, yiyemiyor. bitmiyor tabak. (aynısı çatal bıçaklar için geçerli. bazı kaşıklar insanın ağzına sığmıyor. çatala şekil yapmışlar ergonomisi bozuk vs.) kibar bir model tercih edin. bir de çok keskin bir tasarım yerine sade bir şeyler bakın, masa örtüsü, servis tabağı gibi ıvır zıvırla masayı canlandırabilirsiniz.

porselenlerin fiyatları ve modelleri çok değişken, bunlara ek olarak bir parça kırıldı mı fabrikadan yedeğini isteyebileceğiniz, güvenilir, piyasada uzun yıllardır var olan markaları tercih edin. tasarımına kandınız diye züccaciyecinin çin'den getirttiği seti alıvermeyin sakın.

bir de bıçak işinde solingen bir numara.
  • kullanıcı adı  (29.11.18 00:37:32 ~ 01.12.18 19:45:56)
karaca kesinlikle alma. ömürlük bişey alacaksan başka markalara yönelmenizi tavsiye ederim. ben hiç dikkat edemem sapı yanar makinaya atarım çizilir umrumda olmaz diyorsan migrosta carrefourda iyi markalar indirime giriyor onları takip etmeni tavsiye ederim. günlük çatal bıçak aryıldız aldım ama yetmedi tabiki nehirden takviye yaptım misafirlik jumbo. çelik tencere aryıldız döküm tencere tava almıştım zamanında onlar da berghoff. tava ben teflon sevdiğim için cem markalı tercih ediyorum. bi avmde egz dolaş epey fikir edinirsin zaten.

  • dedim ben sana  (29.11.18 09:21:05)
Ben emsan almıştım, annemin tavsiyesiydi. Kendi tencereleri de 30 yıllık emsan. Benimkilerde ilk kullanmaya başladığımda ısı etkisiyle tutacaklarında kırılıp atmalar oldu. Emsan müşteri hizmetlerini aradım, sorunu biliyorlarmış galiba. Fatura vs bile istemeden adresimi isteyip yeni tutacaklar gönderdiler.

  • curukturpkokusu  (29.11.18 11:29:44)