İş değiştirmek ikilemi

Merhaba Duyurucular,

Size beyin yakan bir soruyla geldim.

3 yıldır bir iş yerinde çalışıyorum ve iş yükünden, stresinden çok bunaldım, sıkıldım. Maaşlar da düzenli ödenmiyor. Patron da tam bir patron (bitmeyen istekler, aşırı iş yükü, kriz yaratma vs) olduğu için ofise gelen kaçıyor, gelen kaçıyor. 3 yılda 10'a yakın tane üstüm olan yönetici eskittik diyebilirim. kendi düzeyimde arkadaşlardan da çok ayrılan oldu.

Ben de iş arayıp duruyordum haliyle. Artık bıktım ve iş bulmadan istifamı verdim. Bu arada benim yaptığım işle alakalı en son ben ve yeni başlamış bir arkadaş kalmıştı. Kendi işlerimin, ayrılanların işlerinin yanı sıra onun da eğitimi ben de. Baya bir zorlanıyordum yani.

Neyse patron da istifamı olumlu karşılamayıp yaptığım işi beğendiğini söyledi ve zam/terfi /yönetcilik teklif etti. 2750 olan maaşım 4000 olacakmış. Ama işin sorumluluğu bende. Daha önce yapmadığım ve yapmakta zorlandığım birçok şey var. Sonucunda iyi bir şey çıkmayabilir. O yönetici ben oluyorum yani. Yanına eleman al dedi. Sanki onları yetiştirmek kolay da... Stresten, iş yükünden ölüyorum ne zamandır. Bi de üstüne insan eğitmek.

O arada başka bir yerle daha görüştüm ve onlar da 3250 teklif ettiler. maaşımdan 500 fazla yani.

Ben ikincisine gitmeyi düşünüyorum. Gerçekten çok sıkıldım ve bunaldım buradan. 3 yıl oldu ya 3 yıl. Ama ailem, arkadaşlarım herkes deli misin diyor. Dışarıdan zam almak güzel geliyor olabilir. Ama onlar benim yaptığım işleri, yaşadıklarımı bilmiyor ki...

Siz ne diyorsunuz?

Sen ikinciyi kafanda oturtmuşsun bizden onay bekliyorsun. Öteki şirkette geleceğin hakkında eminsen oraya git.

  • kablelvuku  (28.11.18 10:55:05)
sen zaten bu işi istemediğin için duyuru eklemissin. Bence 2. İşi seç. Kafan da rahat olsun.

  • mmmtarantino  (28.11.18 10:57:01)
Size zam yapmiyor. Ekstra gorevler ile maas teklif ediyor. Sartlarin iyilestirilmesini ve standarda oturtulmasini konusun. Taleplerinizi dile getirin. Onlar uzerinden pazarlik yapin. Anadigim 10 adet goreviniz vardi. Simdi 20 oldu maas biraz artti ve siz bunlarin altindan kalkamayacaginizi dusunuyorsunuz. Direkt bunu patronla konusun.

  • ykyt  (28.11.18 10:58:18)
huzur her şeyden daha önemli. huzurla çalışamadığın bi işyerinde maaş olursa olsun insana hayatı zindan olur. her günün 9 saatini geçirdiğin yerde huzurlu değilsen geri kalan hiç bir şeyin kıymeti olmaz.zaten yeterince stresli ve sıkıntılı bi işyeri, maaşlar da düzenli ödenmiyor. gelen herkesin kaçtığı bi iş yeri. maaş ve pozisyon ne olursa olsun oradan kurtulman en makulü.

  • elinde tivit  (28.11.18 11:05:52)
İkinci iş ancak acaba bir sene dişinizi sıkıp yöneticilik yapsanız hem yeni yöneticilik teklifleri alabilirsiniz hem de yönetici siz olduğunuzda belki daha çalışılabilir bir ortam şansınız olabilir.

  • bartholomew87  (28.11.18 11:12:41)
Ilk is. Dogru gitmeyen seyleri duzeltirsiniz. Yuzde 25 iyi fark

  • lion de la Turquie  (28.11.18 11:41:55)
doğru gitmeyen şeyleri düzeltebileceğiniz bir ortam olduğuna inanmadığım için 2. seçenek.

  • undertaker  (28.11.18 11:45:44)
Tartışmasız 2. seçenek yaa. 3 yılda 10 tane yönetici eskittik diyorsunuz. Bir şeylerin değişmesi gerektiğini o 10 kişiden birisi illaki biliyordur denemiştir olmuyordur. Patronun değişmesi lazım . Huzur önemli, ikinci işi tercih edin derim

  • ekonomicro  (28.11.18 11:54:00)
sanirim yeni pozisyon ve maas akliniza takiliyor, yoksa sevmediginiz ve sizi yipratan bir iste calismayin hazir elinizde baska bir firsat varken. size onerilen yeni maas ve pozisyon ile 2. iste biraz daha pazarlik yapabilir misiniz? bakin bana bunu teklif ediyorlar vs diye.

  • Labyrinthe  (28.11.18 12:06:16)
Hepi topu 750 liraya seni satin almaya calisiyor. Kac git.

  • acemi  (28.11.18 12:23:07)
Teklifi kabul ettiğin an sen kaybetmiş patronun kazanmış olacak ve sana daha fazla hükmedebilecek ve sen de daha fazla boyun eğmek zorunda kalacaksın. Tereddütsüz 2. seçenek.

  • solo  (28.11.18 13:06:12)
kesinlikle 2.

borcun harcın yoksa, aç değilsen düşünmen bile hata. tamam işin içinde kariyer fırsatları falan da var, 2. iş bu açıdan kısıtlı bir yerse sırf oradan kaçmak için kariyerini çöpe atma ama anladığım kadarıyla stresle başa çıkma konusunda artık dayanılmaz noktaya gelmişsin.

2. işin düşük maaş olmasının sebebi nedir bu arada? farklı bir alan mı yoksa şirket mi dandik? dediğim gibi, kariyer anlamında ilerleme ihtimalin ya da niyetin varsa biraz daha sık dişini, zammı al ama iş aramaya da devam et. sırf kaçmak için daha kötü bir yere gitme. yönetici olduğunda etrafında stresi yönetme yetkin de olabilir hem, bu şansı tanırdım ben kendime mesela; bu da bi seçenek olarak aklında kalsın.

2. işin kariyer fırsatları daha iyiyse yine direkt geç diyeceğim.
  • Bruce  (28.11.18 13:10:11 ~ 13:31:41)
kesinlikle 2. 1 den bu saatten sonra bir yol olmaz. değişiklik iyidir

  • oscar  (28.11.18 20:22:03)