takip ettiğim yabancı youtuber'ı istanbul'da dolandırmışlar

klasik bara davet edip kabarık hesap çıkarma yoluyla adamdan 500 euro koparmışlar: www.youtube.com

düşük bütçe ile seyahat eden bir adam. üzüldüm valla.

monaco club diye bir yer mekan. internette araştırdım herkese aynı şeyi yapıyorlar ve yıllardır açık burası.

burayı nereye şikayet işe yarar? türkiye'de linç olmadan şikayetler işe yaramıyor. sözlükte başlık açma imkanı olan başlık açabilir mi?

o tip merdivenaltı görünen mekanlar istanbul'un ağır abileri tarafından işletilir ya da kollanır. gidip bakkala ceza kesmeye benzemiyor yani. ancak ve ancak içişlerinden büyük operasyon talimatı gelmesi lazım, bunun için de daha fazla yankı bulması lazım ne yazık ki.

  • Bruce  (23.11.18 13:31:04 ~ 13:31:48)
Scam City Istanbul belgeselinde de benzer numara vardı (YouTube'dan bulabilirsiniz). Turist, mekandan içeri giren polislere durumu anlatmaya çalışınca bile faydası olmamıştı malesef.

  • crown  (23.11.18 13:32:47)
Nasıl napoliye giderken cüzdanı arka cepte taşımıyorsan İstanbul'da da gel seni götüreyim diyene güvenmeyeceksin.

Gitmeden önce bunları kimse söylemiyor mu?
  • fermiparadoksu  (23.11.18 13:40:19)
Aynilari paris'te de var, gotu kollamazsan 10 euro diye iceri alip 500 euro geciriyorlar.

Gezginse akilli olacak
  • acemi  (23.11.18 13:55:40)
Bence bu videoyu cimer'e gondermek lazim. Utanc verici ama her boku cimere yazmak gerekiyor gunumuzde. Mesela savciliga polise falan gidince kovusturmaya gerek yoktur diyip geciyorlar.
Bunu kabullenip gezginse akilli olacak, bunlari yemeyecek falan demek yerine, buna yeltenen serefsizlerin gotunden kan alsak cok daha iyi olur.

Devlet en buyuk mafya madem haracini kessin su serefsizlerden.
  • bos gezenin bos ustasi  (23.11.18 13:56:30 ~ 13:57:29)
Gezginse akilli olacak +1

  • kuehles blondes  (23.11.18 13:57:33)
yorumlara bak, hırsızın hiç mi suçu yok. gidip dolandırılan adamı suçlayıp akıllı olsun demişler ajdjfkkd allah'ım yarabbim, bu insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz.

elinizdeki kanıtlarla birlikte cimer'e yazın. ara ara polisler baskın yapıyor böyle yerlere. birkaç ay önce turisti kazıklayan bi mekan ceza yemişti.
  • nice tnetennba  (23.11.18 13:58:20)
beyaz masa'ya yazdım ama tek şikayetle olmaz.

burası istanbul burada bunlar normal yazan düşük iq'luları es geçerek soruyorum, şunu sözlükte başlık yapacak birisi var mı? çünkü kalabalık olmayınca türkiye'de hiçbir şey önemsenmiyor.
  • kamile necaset  (23.11.18 14:03:07)
Bazı saf arkadaşlar belediyenin, bakanlığın bunlardan habersiz olduğunu sanıyor sanırım. Polise gitseniz bir şey yapamayız diyecekler. Evinize hırsız giriyor polis gelmeye tenezzül etmiyor.

Herkes kendini korusun demenin nesi yanlış?
  • fermiparadoksu  (23.11.18 14:26:56)
yani siz "herkes kendisini korusun" demeseniz insanlar kendilerini koruyamayacaklardı he mi? çok mu insanı açan, okuyunca "vay be yüzyılın tavsiyesi" diyebileceğimiz bir şey söylediğinizi sanıyorsunuz? kaldı ki konuyla alakası yok. kimse size "turist ne yapsın" diye sormamış, nereye şikayet edebiliriz demişler. hem soruya cevap vermiyorsunuz, hem boş boş konuşuyorsunuz. hangi ülkede olduğun fark etmez, fransa'daki adam dolandırınca da dolandırmış oluyor, türkiye'deki de. ülkeden ülkeye değişen bir durummuş gibi konuşmanın manası nedir?

  • nice tnetennba  (23.11.18 14:39:18)
Buyrun tavsiye, BİMER'e, CİMER'e, DİMER'e, bölge karakoluna, ilçe zabıtasına, büyükşehir zabıtasına, beyaz masaya, kırmızı masaya, İçişleri bakanlığına, çevre ve şehircilik bakanlığına, kültür ve turizm bakanlığına şikayet edin.

Sonra oturun izleyin.
  • fermiparadoksu  (23.11.18 15:06:01 ~ 21:59:43)
eksisozluk.com

baslik actim sozlukte ama ucan sol frame de ilgi gormeksizin dustu altlara. Malum 2010 inci sozluk formatindan daha boktan bir yere evrildi eksi.
  • bos gezenin bos ustasi  (23.11.18 15:31:25)
Sikayet edin kesinlikle. Hic tepki vermeden sonuc alinir mi?

Gezginse, evet biraz daha dikkatli olmali. Dolandiricilik her yerde var. Dogu Avrupa´da maalesef ata sporu.
  • buf-e kür  (23.11.18 17:56:38)