amerika'dan alinan urunun voltaji

bizimkine uymuyor ya, bu ucuna takilacak basit bir donusturucuyle cozulebilecek bir sey midir yoksa fafkli bir cihaza mi gerek var?

hangi urun? bazi urunlerin adaptorleri 120-220 volt destekliyor sadece EU priz cevirici yetiyor

  • eksimtrak  (23.11.18 12:35:31)
110 voltajdan fazlasini kaldirmazsa urun yanar dikkat et. Cok alet yaktim bu nedenle. 10 dolarlik urunu ornegin tiras makinesini kullandim sonra buraya getirdim. Zaten gozden cikarmistim. Denedim yandi. Bir tek bilgisayarima bunu yapamazdim o nedenle hem 110 hem 220 volt alan sarj aletlerinden aldim.

  • Traveller  (23.11.18 13:17:14 ~ 13:17:40)
Adaptörle çalışan aletler genelde geniş bir aralığa sahip oluyor, mesela giriş voltajı 100-230 volt arası olabiliyor. Üzerinde de yazar bu, genelde laptop şarj cihazları veya farklı adaptörler olabilir.

Ama direkt elektrikle çalışan bir alet olursa olmaz, mesela fön makinesi, blendır, mikser vs gibi.

Aletin özelliklerine ya da etiketine bakın.

Basit bir çevirici ile de olmuyor ciddi voltaj regülatörü gerekli.
  • John Bloor  (23.11.18 16:04:15)
Elektronikçiye (Bobinajcı) verebilirsin. Uyumlu hale getirebiliyorlar.

  • hebanon  (23.11.18 19:58:32)
boktan ceviricilerle deneyip alet yakmisligim, sigortalari attirmisligim var. saglam para verip voltaj donusturucu alman lazim, ise yarayanlari ucuz degil.

  • cooperr  (23.11.18 20:24:02)