dev anket

en sevdiğiniz mevsim hangisi?

www.strawpoll.me

dilerseniz gerekçenizi sorunun altına yazabilirsiniz, buraya.

edit: sonbahar çıkarsa bir arkadaş masa lambası hediye edecek bana.

edit 2: winter is winning. :/

edit 3: peki kışçı arkadaşlar, kışın sokakta aç, susuz, donan kedileri, köpekleri ve insanları düşünmüyor musunuz? hı? hala mi kış?

Sonuç yaz çıkacak kesin. Hiç sevmiyorum yazcıları!

  • windowsguvenlikduvari  (20.11.18 11:01:39)
Azcık manipülasyon yapayım: İlkbahar gibi her şeyin bir arada olduğu bir mevsim varken rüzgarı ve yağmuru sevimsiz, gri, adeta bir Ankara olan sonbahar kazanamaz.

Kış ve yazın kendine göre güzellikleri var eyvallah ama ilkbahar bir başka dostum!
  • chicha  (20.11.18 11:14:50)
Sonbahar muhteşem bir mevsim değil mi? Eylül, Ekim, Kasım. Şu ayların güzelliğine bak! Hani Kasımda aşk baskaydi? Hani Eylül yılın en güzel ayiydi? Hem serin, hem günes var, hem soğuk değil, hem yağmur var. MIS BE MIS!

  • rahip janick  (20.11.18 11:18:27)
Şanlı kışımıza bak nasıl geliyor dış kulvardan.

Proleteryanın çelik yumruğunu indireceğiz yazcıların üstüne.
  • windowsguvenlikduvari  (20.11.18 11:19:04 ~ 11:19:39)
Aynı anketi iki ay sonra tekrar açacağım bu arada. Şimdi hava çok soğuk değil diye kısa güzelleme yapılıyor ama bir taraflarınız donarken gorecegim sizi.

Yine de benim hala umudum var. Seni en sevilen mevsim yaptirmayacagiz!
  • rahip janick  (20.11.18 11:22:14)
en sevmediğiniz mevsim hangisi diye sorsan o ankette tüm kışçı ve ilkbaharcılar birleşip yazı işaretlerdi.
en çok ilkbaharı seviyorum, siyah beyaz ekrandan renkliye geçiş gibi oluyor çok güzel <3

  • evde liyakat kalmamis  (20.11.18 11:30:50)
2 ay sonra mı? Yılın sen sevdiğimiz zamanında yani.

  • windowsguvenlikduvari  (20.11.18 11:30:53)
Kış tabii ki. Yeryüzündeki tüm iğrençlikler saklanıyo kışın. Yazın da ortaya çıkıyo

  • Delay Fuze  (20.11.18 11:36:37)
Sonbaharciyiz <3

  • damla sakızlı dondurma  (20.11.18 12:12:54)
İlkbahar cCc. Çünkü ilkbahar bütün mevsimlerin ziplenmis hali. Kar yagabilir, yagmur da yagabilir, gunes cikabilir ya da bi anda kavurucu hale gelebilir. Daha ne olsundu? Bi de ben doğdumdu.

  • beetlejuice  (20.11.18 12:29:36)
Sonbahar. çünkü ne üşüyorsun ne polen var ne de terliyorsun. Mis gibi mevsim.

  • westblack  (20.11.18 12:53:38)
Kış gibisi yok. Keşke bir an önce kayak sezonu da başlasa..

  • iwasbornonamountainside  (20.11.18 13:29:20)
yaz <3

  • datnet  (20.11.18 14:00:44)
Kışın sokakta donarak ölen insanlardan bahsedilmiş. Doğru canlılar soğutan ölüyorlar. Fakat sıcaktan ölenlerden çok daha az. Her sene ortalamada daha da sıcaklayan dünyada, Hindistan'da binlerce insan direkt olarak sıcak hava yüzünden ölüyor. Amerikanın güney bölgelerinde de yine yüzlerce insan direkt olarak sıcak hava yüzünden ölmekte. Hayvanlar yiyecek kıtlığı çekiyorlar. Su bulmak neredeyse imkansız.

Bu direkt etkinin dışında bir de sıcak havanın yol açtığı, orman yangınları var. Bu sene Yunanistan'da, California'da inanılmaz büyük alanlar, aşırı sıcaklar yüzünden yanarak yok oldu. İsveç gibi soğuk iklimin hakim olduğu coğrafyada, 80'e yakın farklı bölgede orman yangınları görüldü.

O canlıları düşündüğümüz için kış diyoruz belki de.

Ayrıca o canlıların ölmemesi yine bizim elimizde.
  • windowsguvenlikduvari  (20.11.18 14:10:07 ~ 14:12:04)
yaz be abi

  • red hot chili  (20.11.18 14:21:26)
@windowsguvenlikduvari'na katılmakla birlikte, ÇARE SONBAHAR arkadaşlar. Böylece bu canlılar ne sıcaktan ölecekler ne de soğuktan! Çare sonbahar. Bizi sonbahar kullanacak. Son umut, sonbahar!

  • rahip janick  (20.11.18 14:25:17)
tüm mevsimler ilkbaharın önünde diz çökecek. o olmazsa sonbahar da olur, o da olumlu.

  • cay koy geliyorum  (20.11.18 14:45:31)
bence kışı sonbaharla karıştırıyosunuz
ne demek en güzel mevsim kış
sonbaharda mis gibi deri ceketlerle keten ayakkabılarla gezebiliyoruz ve üşümüyoruz çok fazla. ben sonbaharcıyımmm
çünkü hem sıcaktan gebermiyoruz hem de doğalgaz parası ödemiyoruz.
  • interview with the vampire  (20.11.18 14:51:41 ~ 14:53:50)
Yaz <3
Çünkü sanırım güneş enerjisiyle çalışıyorum.
Kışın karanlıkta işe gelmekten, havanın erken kararmasından, tabi en çok da soğuktan nefret ediyorum. İlkbahar ve sonbahar da güzel. Ama yaz <3
  • pati  (20.11.18 15:00:11)
Gitti masa lambası :(

  • rahip janick  (20.11.18 15:21:19)
ilkbahar-sonbahar

  • muslugubozukhayrat  (20.11.18 18:00:50)
en sevdiğim mevsim <3 kış

çünkü her yer sessiz sakinliğe kavuşuyor. sadeleşiyor her yer. ben severim böyle şeyleri.

dediğin şey çok üzücü. sokakta kalmak zorunda kalan insanlar için evet kış çok zor. hayvanlar için de keza öyle. onlar için tabii ki üzülüyorum. ancak biz kışı sevmezsek, nefret etsek, kışın hava sıcak olmayacak ki. yani biz kışı sevdiğimiz için kış onları dondurmuyor; onların zarar görmesi kısın doğal olarak soğuk olmasından kaynaklanıyor. bu da bizim kontrolümüzde olan bir şey değil.
  • Leonardo~Da~Vinci  (20.11.18 19:24:43)