Abd'de markette satılan ürünün kdv dahil son fiyatını etikette görememek

eksisozluk.com bu entry'deki 2. maddeden bahsediyorum: "amerika birlesik devletleri'nde ;
# satilan hicbir urunun etiketinde vergi dahil toplam fiyatin olmamasi. aldiginiz urunun toplamda ne kadar tutarda oldugunu sadece ucretini oderken ogrenebilmeniz ve butun ulkede yer alan 289 sehrin * her bolgesinde vergi oranlarinin degisebilecegi."

Bu doğru mu ya? Çok saçma geldi. Herhangi bir süpermarkete gittiğimde ben ürünün gerçek fiyatını anca kasada mı görüyorum yani?

Evet.

  • Mcfly  (20.11.18 06:51:33)
Doğru.

Hiç de saçma değil, süper bi uygulama. Böylece vergi verdiğinin dibine kadar farkında olup, gerektiğinde ben vergi veriyorum kardeşim işini düzgün yapmak zorundasın diye atarlanıyorsun.
  • fever  (20.11.18 06:58:37)
m.youtube.com

Bunu izleyin çok mantikli gelecek.
Fever +1
  • güneyli çocuk  (20.11.18 07:39:54)
sadece market de değil. apple store da gitseniz, yemek de yeseniz vergi dahil değil.

  • oscar  (20.11.18 07:43:34)
İndirimler için de geçerli. Ben bi keresinde 30 dolara ayakkabı alacaktım. %30 indirim yazıyordu. Kasada 33 dolar öderim sanıyordum (vergisi %10 civarı). Meğer indirim de kasada uygulanıyormuş. 23 dolar ödedim çıktım.

  • himmet dayi  (20.11.18 08:02:04)
türkiyede metro da bi ara bu uygulamayı yaptı. tepki toplayınca değiştirdi.

  • kablelvuku  (20.11.18 08:08:44)
aslında Türkiye'de de uygulama benzer. yani her ürünün fiyatı ve kdv'si ayrı ayrı fişlerde yazıyor. ama kimse okumadığı için sıkıntı yok.

  • babilbaligi  (20.11.18 08:31:30)
saçma

  • KendineAteist  (20.11.18 08:32:01)
Evet, oyle.
Sebebi her eyalette kdvnin baska baska oranlarda olmasi.
Sirketleer “bak biz aslinda hepsini ayni fiyata satiyoruz, ok??” Diyor boylece
  • kuehles blondes  (20.11.18 08:49:23)
sacma degil cunku urunun fiyati o. saticinin belirledigi fiyat o. gerisi devletin.amerika'da yasiyorsan zaten hangi urun gruplarinin ne kadar vergisi oldugunu biliyorsun. o yuzden etikete bakinca toplam fiyatini hesaplamak da zor birsey degil.

  • crucio  (20.11.18 10:12:37)
Abd türkiye uçağından online yazıyorum evet doğru

  • photo85  (20.11.18 12:13:24)
Los angeleste bunlarin bimilyoncusana girdim. Adamlar her sey 5 usd yazmis. elimde para hazir bekliyorum 5.24 gibi bise söyledi, benim tüm plan iptal :)

  • VIPCH  (20.11.18 13:07:00)