BOSCH GO akülü vidalama aldım..

s2.eksiup.com

- güç durumunu gösteren led lambası var..
- herşeyi bir arada tutan güzel bir kutusu var (s3.eksiup.com )
- aletin oldukça güçlü bir motoru var..
- ileri-geri şeklinde hareket kabiliyeti var..
- akü biterse klasik tornavida gibi manuel döndürme imkanı var..
- herhangi bir çalıştırma tuşu yok.. tornavida gibi tutuyorsunuz ve biraz bastırınca kendisi dönmeye başlıyor..

bunların haricinde sormak istediğiniz şeyler varsa yanıtlayabilirim :)

edüt: cihazın arkasında 6 kademeli TORK ayar tekerleği var, yazmayı unutmuşum..

Usb'den şarj olması harikaymış. Powerbank ile kullanılabilir. Aklımda bulunsun bundan alayım zamanı gelince.

Sorum: şarj olurken kullanılabiliyor mu?
  • fermiparadoksu  (18.11.18 22:22:05)
Pahali almissin.

eksisozluk.com
  • acemi  (18.11.18 22:23:08)
@momento piyasası ortalama 300lira civarında ama HB sitesi indirim yapmış, 238liraya aldım..

  • strobist  (18.11.18 22:26:28)
hayırlı olsun, iyi almışsın. bugün bauhouse da 275 liraydı. merak ettiğim sert yerlerde de işe yarıyor mu yoksa ancak yumuşak işlerde mi?

  • giovanne  (18.11.18 22:30:57)
@fermiparadoksu sen sorduktan sonra denedim.. malesef şarj esnasında çalışmıyor..
ancak normal şarjı 1 saat sürüyor.. çay kahve molalarında şarja takılabilir..

  • strobist  (18.11.18 22:31:24)
torku nasıl. duvara vidalama yapıyor mu? ben hala markasız benzer bir modeli kullanıyorum. ama sert malzemeye vidalama yapamıyor :s

  • HasanK  (18.11.18 22:35:59 ~ 22:36:19)
@giovanne henüz sert yerlerde deneme fırsatım olmadı.. 2 gündür demonte gelmiş olan dolapla uğraşıyorum.. ancak youtube'da tahtaya direkt vida atanların videolarını izledim..

  • strobist  (18.11.18 22:36:50 ~ 22:57:42)
Nerede kullanacaksiniz? Benim eski calistigim dukkanda vardi benzer bisey eskiden, her gun 15-20 tane elektronik alet sokup takiyoduk kolay oluyodu. Eve de aldik sonradan, pilleri ölene kadar 3-5 sene icinde 20 defa kullanmamisizdir :/ oyle olmasin bu da?

  • icim urperiyor  (18.11.18 22:38:58)
@icim urperiyor günümüzde herşeyi demonte alıyoruz artık, öyle yada böyle bir şekilde lazım oluyor..
ayrıca geçen hafta duvara 2 tane raf takayım dedim, bi sürü vidalama işini manuel olarak yaptım kolum ağrıdı uzun süre :)

  • strobist  (18.11.18 22:47:29)
Güle güle kullan kardeşim, hayırlı vidalamalar

  • Delay Fuze  (18.11.18 22:50:00)
@HasanK normalde duvara matkap ile delik açıp dübel atmak gerekmiyor mu? direkt duvara vidalama hiç duymamıştım..

  • strobist  (18.11.18 23:01:03)
Ben de bu modelin makita marka olanını alacaktım ki bauhaus'taki uzman bu ürünle duvara ya da deliksiz sert ahşapa vidalama yapamazsın dedi. Bana benzer bir fiyata normal matkap gibi görünen einhell marka akülü vidalama makinası önerdi, ben de tavsiyeye uydum. Sonradan anladım ki bu tarz vidalama aletleri deliksiz ahşap ve duvarda çok lazım olabiliyor. Bazen ahşap ürün yuvasız geliyor mesela, sen direkt göz kararı delmen lazım. Bazen ucuna matkap ucu takıyorum, dübel için deliği dahi bu makinayla açıyorum direkt.

  • red toy  (18.11.18 23:26:14)
Böyle aletlere bayılıyorum ya. İşime yaramayacağını bile bile Almak istiyorum her zaman.

Hayırlı olsun
  • westblack  (18.11.18 23:26:15)
matkap uçlu vidalar var. tablo falan öyle asıyorum ben daha temiz oluyor. hafif birşeyse direkt vida daha iyi

  • HasanK  (18.11.18 23:30:40)
@HasanK sağda solda "akıllı vida" diye birşeyler duyuyordum ama ne olduğuna hiç bakmamıştım.. şimdi anladım ne demek istediğini :)

  • strobist  (19.11.18 00:05:45)
Tikimi vermemissin ama pahali bu alet.
Cunku bunlarin fiyatina gore torku cok dusuk(5nm). Tek olayi uzun sure kullandiginda bilegini yormaz az tork gerektiren isler icindir.
Her isimi gorsun ev icinde dersen 5nm'den daha yuksek ve voltaji da yuksek alet almaniz lazim.
Markasiz olanlari bile 200 tl onlarin.

Bir ust kademeye cikip einhell falan alirsan arabanin bijonlarini bile sokecek torkla geliyor
  • acemi  (19.11.18 00:07:45)
@acemi evdeki montaj işleri için elimin altında olsun diye 100-150lira arasındaki akülü vidalama cihazlarına bakıyordum.. sonra aliexpressten 170liraya bu cihazı almaya karar vermiştim.. derken HB sitesindeki indirimi görünce hem 2-3 hafta beklediğime değmez hem de yurtiçinde 2 yıl garantisi olur diyerek siparişi verdim.. şimdilik pişman değilim :)

  • strobist  (19.11.18 00:48:22)
benim kaçırdığım bir nokta mı var bu soruda?
bir insan neden aldığı bir şeyi duyuruya koyup, "varsa sorularınızı alabilirim" der ki? kaldı ki duyurunun amacı soru beklemek değil cevap beklemek.
o zaman biz de her aldığımızı yazalım burada?
"bu sabah bir değişiklik yapıp fırından simit yerine ay çöreği aldım. varsa sorularınızı alabilirim"

bana garip geldi. bilemiyorum altan.
  • teritori  (19.11.18 08:52:07)
@teritori simit yerine ay çöreğini her gün alıyor olabilirsin ancak bu gibi aletleri bir kere alıyoruz onu da ucuza denk getirmek için internetten alıyoruz.. satın almadan önce de kullanıcı yorumları okumak istiyor insan.. "akülü vidalama aldım ama motoru zayıfmış bir işe yaramıyor" diyenler çoğunluktaysa o üründen uzak durmak için araştırıyoruz..

sonuçta bu ürünü internetten almadan önce araştıranların yolu buraya düşerse merak ettikleri soruları yanıtlayabilirim diye düşünmüştüm.. sizi rahatsız ettiysem affedin..
  • strobist  (19.11.18 13:09:59)
e tamam bunun için sözlük var işte. orada daha fazla görüntüleme elde edilir.
ya da bununla alakalı forumlarda filan.
bilmiyorum belki de ben farklı düşünüyorum. insanlar da yadırgamamış pek.

güle güle kullan. torkun bol olsun.
  • teritori  (19.11.18 13:38:54)