Şu tiplere ne deniyor?

Türkiye'de doğmuş ama yurt dışına çıkar çıkmaz türkçe olarak türk insanının tipinden yemeklerine dilinden kızlarına kadar bok atan yüzlerce entry yazıyor. bulunduğu ülkedeki türklerden bile nefret ediyor, uçaktan iner inmez türkiyede çirkin insanlarla karşılaştığını, yemeklerin türkiye'de iğrenç olduğunu söylüyor. bulunduğu ülkeye türklerin gelmesini istemiyor. ikide bir "gelmesin türkler." deyip duruyor, türkiye ile bulunduğu ülkenin ilişkileri iyi gitsin istemiyor. ilginçtir ki bunlardan yüzlercesini "türkçe" olarak sözlüğe yazıyor.

aslen türk kendisi. bölücü-gerici değil.

gittiği ülkenin milliyetçisi olmuş, o ülkenin başka ülkelerle dış işlerine dahi karışıyor hep bulunduğu ülkeyi savunuyor. bildiğin o ülkenin yerlisinden çok hem de... -sana ne amk- adam iğnesinden dağına ülkeyi kötülüyor.

adamın işi gücü bu yani. nasıl nefretse her gün sözlükte herif. ilk başta ilginç bir yazardı, şimdi tiksindim resmen.

hani zenci kölelerde bir uncle tom vardı ya... bu gibi tiplere ne deniyordu? aklıma gelmiyor.

Ergen diyorum ben. Tecrübesiz insan.. Ben de onlarca ülke gezdim Türk mutfağı üzerine tanımam.

  • gameofannen  (18.11.18 22:02:48)
Türkiye'yi ben de çok eleştiriyorum. Ben de burda Türklerle sırf Türk oldukları için samimiyet kurmuyorum. Fakat her şeyin bir sınırı var. Sınırını geçelim kişisel fikri ancak Türkiye içinde yaşayanlar ve nefretle terk edenlerin düşündüğü kadar leş bir ülke değil. Uzun süre yurtdışında yaşayıp, Türkiye'yi nadiren ziyaret edince farkediyorsun bazı şeyleri.

Herkes kötü yanlarının farkında ama bazen yazınca küfreden oluyor çünkü sözlükteki politik doğru Türkiye'yi göm, Avrupa'yı ölümüne öv diyor.

İsveç'te bazı dangalak Türkler var mesela ırkçı parti SD'yi destekliyor. Adamlar nazi, düz kafatasçı hepsinin geçmişten kaydı kuydu var. Bıraktım beyazı püripak İskandinav değilsen köpekten farkın yok gözlerinde ama bizim salak kendisini Bulgaristan göçmeniyim diye (Bulgarlar buraya dilenmeye gelen en alt profil insanlar) beyaz zannedip olmadığı ırkın savunuculuğunu yapıyor.

Öyle çomar tipler de değiller ha. Okullarda okumuş, büyük şirketlerde çalışan beyaz yakalılar bunlar. Gel gör ki kavanozda büyümüş süt çocukları oldukları için her şeyden bihaberler.

Kim bilir belki benden bahsettin ama ben böyle olduğumu düşünmüyorum zira benim Avrupa'yı kötüleyen entey'lerim de var(bkz: isveç'ten nefret etme nedenleri)
  • bos gezenin bos ustasi  (18.11.18 23:23:08)
Mobildeyim edit yok bkz yanlış olmuş.
eksisozluk.com

Doğrusu bu
  • bos gezenin bos ustasi  (18.11.18 23:26:22)
  • silah taciri  (19.11.18 09:21:51)
kaplumbağa

  • for day to break  (19.11.18 09:40:17)