akşama napayım ? -yemek fikri

Arkadaşlarım oturmaya geliyor ancak ilk defa akşam oturması olacağı için güzel şeyler yesinler istiyorum.
Çay yanında ne gider ne yapalım?

Şimdilik aklımızda olanlar; sarma, patatesli börek,kısır ve belki tuzlu kurabiye. Başka ne eklenebilir veya ne yapılabilir?

-Mantı sevilmiyor, kek ayrıca var.

güveç karides.

  • fucking machine in my head  (18.11.18 13:00:58)
Mercimek Köftesi.

  • maskeli balonun maskesizi  (18.11.18 13:32:57)
bol tereyağlı antep fıstığı kurabiyesi.

  • alperz  (18.11.18 13:39:25)
patates salatası, makarna salatası, sufle

  • cowboy  (18.11.18 15:20:31)
Bohça böreği diyorlar. Hazır lavaşın içine tavuk, mantar, patlıcan falan koyup fırına atiyorsunuz. Nice.

  • baal  (18.11.18 16:49:16)
bence yeterli

  • kirmizi kart  (18.11.18 17:00:15)
saglik manyagi kisiler icin kinoa pizza falan yapabilirsiniz, aynisinin karnibahar pizza versiyonu da vardi, hem ypamasi kolay, hem lezzetli, hem de saglikli.
yine buyuk bir salata olabilir, taze sikilmis meyve suyu veya meyve tabagi, kuruyemis tabagi olabilir.
salata ile ugrasmak istemezseniz ve daha kokteyl havasi olmasi icin, turplari hiyarlari carliston biberleri havuclari ince uzun kesip, limon suyu icinde kadehte veya sik bir bardakta servis edebilirsiniz. yine kitir kitir taze sebzelere yogurtlu zeytinyagli baharatli dip sos hazirlayip. ince uzun keserek sekillendirebilirsiniz.
dolmalik biberlerin icini humus veya peynir corek otu karisimi ile doldurup kayik/kasik seklinde servis edebilirsiniz.
daha yagli agir seyler sevenler icin ezme tarzi birsey hazirlayip ince tost dilimleri kizartilmis servis edbilirsiniz. benim sevidigim bir tarif, biber domates salca karisik, peynir, zeytinyagi, kimyon kekik nane feslegen ve bol ceviz karisitirilmasi ile olan...
valla tarif cok, evde ne varsa birseyler uydurulur.
  • mavicorap  (18.11.18 17:11:05 ~ 17:11:17)
Mücver.

  • [GODDARD]  (18.11.18 18:24:06)