AKN Hakkında

Kablonet kullanıyorum. Internetten film indiren biri değilim. Evde 3 kişi daha kullanıyor interneti. Hd video izlerken yüklenme sorunu yaşıyorum. Video oynatıcısıyla da alakası olabilir belki. Bu internet hızları benim için yeterli midir. Indirme hizini azaltip yukleme hızını falan artirmak mümkün mu?

İnternet hızın ortalamanın üzerinde ama 3 kişiden 2'si 1080p film açsa, 3'üncüsü internette sörf yapsa, senin internet komple kilitlenir :) o kadar da iyi değil yani. sürekli film izleyen, youtube'da gezen, video falan açan kişiler için yetersiz.

  • hitokiri kenshin  (18.11.18 12:47:32)
video oynatıcısıyla alakalı olabilir değil, direk onunla alakalı. oradaki yükeleme hızı, senin karşı tarafa bir bilgi upload ederken kullandığın hız, yükleme hızı değil yani. 3 kişi daha kullansa da problem olmamlı. şöyle deneyin: 3ünüz de aynı anda youtube'den yüksek kalitede videolar açın ve takılma var mı diye bakın. büyük ihtimalle bir sorun çıkmayacaktır.

  • giovanne  (18.11.18 13:02:57)
Diğer iki kişi telefonda takılıyorlar ama sürekli video izliyor olabilirler. Youtubeda takilma olmuyor başka sitelerde oluyor çünkü video oynatıcısinda videonun ayarini düşürme seçenegi yok. Kabloneti arasam mi. Mesela maçları falan hiç takılmadan yüksek kalitede izleyebilir miyim bu hızla

  • her gece aç  (18.11.18 13:10:53)
Hangi pakettesin?

  • fever  (18.11.18 13:15:53)
@fever Onu da bilmiyorum aslinda

  • her gece aç  (18.11.18 13:53:33)
Indirme hızı yükleme hızına esit paketler çok pahalı

  • her gece aç  (18.11.18 14:04:21)
ekran görüntüsündeki "yükleme" nin videoların yüklenmesiyle alakası yok gibi bir şey.

  • washe  (18.11.18 14:32:49)
@washe hangisinin ilgisi var

  • her gece aç  (18.11.18 18:25:22)
ekran görüntüsündeki indirme download, yükleme de download hızın. sen youtube'dan video izlerken download yapıyorsun, upload değil.

25 mbit hız 15 kişiye aynı anda full HD Youtube videosu izlemeye yeter ama aynı anda 15 kişiye full hd twitch yayını izlemeye yetmez.

Youtube'da değil de başka sitelerde sorun yaşıyorum demişsin, o sitelerin serverlarının internet bağlantıları kullanıcılarına yeterli veri "yükleyecek" kadar iyi değil muhtemelen. başka sebepler de olabilir tabii ama en olası sebep bu.
  • washe  (18.11.18 23:07:01)