Futbolcuların parasını alamayınca su koyuvermesi

En son Pepe'de olmuş sanırsam, parasını alamadı diye federasyona gitmiş. Alırsın adamı karşına şöyle sıkışığız, böyleyiz biraz idare et, şu gün ödeyeceğiz falan dedikten sonra işin çözülmesi lazım. Arada hiç iletişim mi yok nedir? Bu futbolcuların yaptığı bildiğin şerefsizlik gibi duruyor. Kendini onun yerine koy ay sonu maaşını alamasan ne yaparsınla gelmeyin lütfen, arada uçurumlar var, Hayatları zaten garanti, birikimi yaşam standartı belli, ne yani 2-3 ay maaşını almasa, idare etsen ölecek misin? Kulup durumu suistimal etsin, maaşları geç ödesin anlamında söylemiyorum, ama bir orta yerin bulunması lazım. Sonuçta kapı gibi sözleşmeler vs var, paranı eninde sonunda söke söke alacaksın.

Adam Avrupa'nın en büyük kulübünden Türkiye'ye gelmiş, Türkiye muhteşem bi ülke olduğundan mı gelmiş? Yok, para için gelmiş. E oarasını alamadıysa sözleşmesinde yazan tarihte normal yaptığı, parasını ödeyemeyeceksen almayacaksın.

  • angelus  (17.11.18 15:26:44)
Ekmek parası kardeşim. Senin için belki ayda 1600 tl büyük paradır ama o adamın hayat standardına göre de sözleşmesinde yazan bilmem kaç milyon euro ekmek parasıdır. Zamanında Hamit Altıntop "rızık" muhabbeti yapınca da çok salladılar ama bu işler böyle.

Hiç alınmaca darılmaca yapmayın, hayatları garanti demeyin. Herkesin kendine göre bir yaşam tarzı var. Benim için 2000 model passat bile hayal iken o adam yeni çıkan ferrari'nin hayalini kuruyordur. Niye idare etsin? Niye peşine düşmesin ki alacağının?

Çoğu yerde yanlış kullanılan "Ahde Vefa" kavramı da burada devreye giriyor. Yani verilen sözün tutulması, sözleşmeye sadık kalmak. Bence daha sert yaptırımlar uygulanmalı.

Topçuya alacağını vermeyen kulübün puanını silsinler şakkadanak, daha da ileri gideni küme düşürsünler. Bak bir daha ayağını yorganına göre uzatmayan oluyor mu?
  • yaz gecesi  (17.11.18 15:26:45)
Sen adamı yalvar yakar getiriyorsun sonra parasını ödemiyorsun. Yok öyle bir dünya s*kerler. Vagner Love'a da aynısı oldu, ödemediler parasını şikayet etti. Ben olsam bende şikayet ederim, koskoca klüp profesyonellikte böyle şeylere yer yok.

Ama şey ya, rivayı al, rivayı al, rivayı al fikret başkannn.. Ooooooooleyyyy.
  • lana del rey  (17.11.18 15:31:02)
Parasını öyle bir gün iki gün geciktirmiyorlar
Üç dört ay ödemiyorlar
Ben de olsam veririm
  • benaslindayohum  (17.11.18 15:33:22)
Esas olayi kaciriyorsun dunyada buyuk bir tezgah var, menejerlik teskilati bunlar. Icinde teknik direktorden baskana herkes var, bos bos adamlarin oynamadigi halde kadroya girip kenarda oturmalarinin sebebi bu.

bu yuzden futbolcu para alamazsa tezgah bozuluyor. Tezgahi bozmamak icin fifa ve uefa bu konuda hic taviz vermiyor cunku verirse kendi de ekmeginden olur.
  • acemi  (17.11.18 15:35:24)
İhtar çektiği kayıtlara geçmeli ki yarın bi gün başka takıma kaçınca “ben uyarmıştım, 50 kere söyledik” demeye hakkı olsun.

Parasını veremiyosan adamı transfer etmeyeceksin.
  • Delay Fuze  (17.11.18 15:40:06)
Parasini alamiyorsa neden bedavaya calissin ki? Bir de futbol bu. Olay gosteri dunyasi. Hadi doktor ogretmen olsa hastasini ogrencisini birakmasin dersin. Sen Victoria Secret'in mankeninden ayip olmasin diye bedava calismasini bekler misin?

  • Traveller  (17.11.18 16:50:28)
neredeyse ağlayacağım yahu. aç kalacakmış, Ferrari'ye binemeyecekmiş.
tabii ki zorla almıyorlar bu sözleşmeleri ama bu kadar da ajitasyona gerek yok. adam profesyonel, parasını tabii ki isteyecek.
ancak futbolculardaki para da para muhabbeti çok bayık. bunlara tanınan imtiyazlar çok fazla. adam maaşı yüksek vermiyorlar diye küsüyor, oynamıyor doğru düzgün. kulübün ve taraftarın hakkı ne oldu? öbürü gidip kavga ediyor, 10 maç ceza alıyor ama maaş tıkır tıkır yatsın. bir de marifet gibi alkış alıp, destek görüyor.

e böyle olursa futbolcu da şımarmakta ve böyle davranmakta sonuna kadar haklı. bunların şımartıldığı kadar başka meslek yok.
  • suq  (17.11.18 17:08:39)
Oyuncu Federasyona gidecek duruma geldiyse bayağı zamandır beklemiştir veya ödemelerde sıkıntı oluyordur.Futbolcu hakkını arıyor.

Taraftara müşteri gibi bakıldığı ortamda işçinin alnının teri kurumadan hakkını vereceksin.
  • murtiii  (17.11.18 17:42:31)
Hak kiminse, bundan vaz geçme, erteleme hakkı da onundur.
Yukarıda dendiği gibi, her şey bir yana, en basit şekilde adamın ödemelerinin belki taksitlerinin dengesi gelirine göredir! Ya da bir sorun olduğunda ben bilmem ne tarihinde baş vurdum deme hakkını elinde bulundurmak istiyordur.
Basit soru, güvendiğiniz her hangi bir kurum şahıs parti şirket vs var mı?
Takım tutmam, futbolla hiç ilgim yok ama biliyorum ki büyük dediğiniz kulüpleri büyük yapanlar taraftarları değil,yöneticileridir ve bunun içinde kurulmuş ve işleyen bir çark vardır. Yönetici istediği kadar iyi niyetli olsun milyon tane engelle karşılaşabilir, kulübün kralı olsa bazı şeyleri yaoamayabilir. İnsan da kafasını nasıl rahat tutacaksa hakkı ölçüsünde öyle davranabilir.
Adamlar. Sözleşmeyle (işe alırken de geçerli, banka vs için de) karşıdakini her şekilde kontrol altına almaya kendini de sağlama. Almaya çalışır. Bir şey derseniz de, ya o standart. Sözleşme. Sen. Merak etme derler. Yani sem. İmzayı at bana güven derler ve işler çatıştığında sonuna kadar. Kullanırlar.
Bunu yapacaklarını bildiğimden karşıdaki adamın da yaptıklarını gayet hak olarak görüyorum.
  • kisa  (17.11.18 18:10:16)
Şu araya nokta koyma işinden dolayı üzgünüm. Otomatik tamamlamanin azizliği.Mobilden duzeltemiyorum da.

  • kisa  (17.11.18 18:11:27)
3 aylık ödeme alamıyor. Sen 3 ay maaş almazsan aynı iş yerinde çalışmaya devam eder misin? Ayrıca pepe insaflı davrandı bu işi direkt tff ile çözdü. Fifa’ya gitse kulübün başı çok ağrırdı.

  • goodman  (17.11.18 18:27:39)
gelir gider dengesini bulamayan, aciz, sözleşme altındaki hakları vermeyen yönetim değil de hakkını isteyen adam mı şerefsiz? bu kadar basit mantığı anlamaktan acizseniz futbol, basketbol, curling ya da herhangi bir sporu izlemeyin.

  • zgrydn  (17.11.18 18:59:42)
Beter ol 8tas.

Zaten Tr de futbol yok.
  • baldan kaymak  (17.11.18 21:32:35)