Taze sıkılmış portakal suyu zarar mı fayda mı?

Kimisi çok sağlıklı diyor kimisi ciğerleri yağlandırır diş minesini eritir şeker bombası olur diyor Canan Karatay gibi. Şimdi it gibi hastayım soğuk algınlığı ve grip. Smothie blenderde bir su bardağı çıkacak kadar portakal mandalina ve biraz da limon eklesem bunun bünyeye zararı mı dokunur faydası mı size göre?

senin amacın c vitamini almak olduğu için yararlı olur tabii ki. onların dediği uzun vadede kilo aldırdığı vs için. iç bir şey olmaz. sıkmakla falan uğraşacağına direkt ye tabii. o beyaz liflerde falandır kesin yararlı zımbırtılar hep öyle oluyor

  • glamdr1ng  (17.11.18 15:01:34 ~ 15:02:14)
hasta olduktan sonra c vitamini almanızın pek yararı olmaz, yani süre değişmez muhtemelen; ayrıca şeker vücut direncini düşüren bir şey, bütün hastalıkların sebebi, illa c vitamini alacaksanız limonlu su için; acı biber, karnabahar yiyebilirsiniz.

  • gezegen olan pluton  (17.11.18 15:06:01)
1- C vitamini dünyanın en büyük balonu
2- C vitamini için en süper sonik kaynak portakal değil
3- C vitamini eskimo değilseniz o kadar da değil
4- Bir bardakta o kadar enerjiyi o kadar kısa sürede almak zararlıdır
5- C vitamini peşinde koşan Canan Karatay peşinde de koşar.
6- O enerjiyi posasından ayrılmış sadece sıvı olarak almak çok zararlıdır
7- O enerjiyi fruktoz olarak olarak almak aşırı zararlıdır.
8- C vitamini iletişim fakültelerinde siyasal bilimlerde tıp fakültesinden daha çok anlatılması gereken bir yalandır.
Bu konudaki öfkem buralara sığmaz.
Geçmiş olsun. Git evine yat. Zatürü olursan hastaneye git.
  • naif hayvan  (17.11.18 15:36:45)
Valla yalandir gibi bilimsel olduğu iddia edilen bilgiler bir yana, kendi ampirik bilgim: c vitamini hasta olmadan önce tüketildiğinde oldukça etkilidir. Hastayken de direnc kazaniyorsun, gibi şeyler.

  • her giriste sifresini unutan adam  (17.11.18 16:52:34)
suyunu sıkmaktaki sıkıntı şu: şeker su formunda alındığında direk kana karışıyor sonra ne olduğunu hatırlamadığım insülinli şeyler oluyor falan filan. Yersen direk lif şeklinde aldığın için yavaş yavaş alıyorsun şekeri vücuduna. burada sorun yok. bence smoothie makinesinde lifler de olacağı için sorun olmaz.

kaynak: internette okuduğum şeyler.
  • stanhiver  (17.11.18 16:56:07)
Yahu caniniz istiyor ise için. Ne iyileşmenizde hız sağlar ne de ayda 2-3 içtiğiniz portakal suyu ile buradaki felaket mesajlarındaki şeylere maruz kalırsınız.

Hayat bu kadar siyah-beyaz değil.
  • ihanet kac kisilik  (17.11.18 17:43:28)
tek seferde 4-5 portakal yiyemeyiz fakat suyunu sıkınca 4-5 portakaldaki şekeri almış oluyoruz galiba ben böyle biliyorum. ama hastalık içinse içebilirsiniz bence. ayrıca bir çok gıdada portakaldan daha fazla c vitamini var.

  • Olric  (17.11.18 20:06:58)