Şeker yüklemesi

Merhaba, kan testi yaptırmıştım. Sonuçlarımda şeker değerim normalin biraz üstündeymiş, doktor şeker yüklemesi yapalım dedi. Ancak bir arkadaşım bunun zararlı olduğunu söyleyerek yaptırma diyor. Canan kararay in bu konudaki demeçlerini hatırlıyorum ancak sanki hamileler için zararlı demiyor muydu ?
Tecrübe ve fikirleriniz nelerdir ? Ne zamana çıkıyor bir de bunun sonucu?

ben sırf canan karatay yaptırma dediği için bile yaptırırdım.

  • Bruce  (16.11.18 13:43:09)
Ben yaptırmadım. Sadece şöyle oldu, şekerli çay içirtti doktor bana, portakal suyu bal reçel yumurta vs sağlam bir kahvaltı öyle baktı şekerime. Doğal olmayan hiçbir şey kullanmadık ki bence böylesi daha mantıklı

  • makarnacanavari  (16.11.18 13:47:32)
canan hanım şeker yüklemesi yaptıran hamilelerin bebekleri özürlü oluyor gibi birşey demişti. Ailemde şeker hastaları olduğu için yaptırdım, yaptırmamak daha riskli geldi bana.

Eczaneden direkt teneke kutuda şerbet gibi birşey aldırdılar. Düşündükçe midem bulanıyor tadı çok kötüydü. 2-3 güne sağlık ocağında çıkmıştı sonuçlar.
  • Kıllanıcı adı:  (16.11.18 14:26:49)
Bence olası yarar ve zararlarını düşününce yaptırmak daha mantıklı. Düşünün ki yaptırmadınız ve gebelik şekeriniz var. Bu durumda bebeğinize giden kanda sürekli olması gerekenden daha fazla şeker olacak ve bu durum bebeğinizi etkileyecek.

  • Dr_Stat  (16.11.18 14:39:48)
iki dilim baklavadaki kadar şekeri (daha doğrusu glikozu) suda eritip (belki erimişini de icat etmişlerdir) içiyorsun.

tek zararı, şeker alıyor olmak. karatay şekerin bir gıdımına bile zararlı diyor. ha hayatta iki dilim baklava bile yemeyecek kadar şekerden uzaksanız, siz de zararlı olduğunu düşünüyorsanız yaptırmayın. ama normalde baklava çikolata falan yiyen bir insansanız onlardan daha fazla bir zararı yok.
  • kibritsuyu  (16.11.18 16:35:58)
doktor bir hocam "bir porsiyon baklava kadar şeker içiyorsun, daha önceki hayatında baklava yemediysen endişelenebilirsin ama yiyorsan niye bu kadar üzerinde duruyorsun demişti."

  • ruh i tibbiye  (16.11.18 18:25:19)