Kutuplaştırılmak istenen Türkiye

Son dönemde Atatürk üzerinden laik kesime ciddi saldırılar oluyor. Anıtkabir’de hakaret ediliyor. Heykellerine saldırılıyor. Diyanet başkanı Atatürk’e hakaret eden birini hastanede ziyarete gidiyor. akit provokatif başlıklar atıyor(link aşağıda) Sonra bir köşeyazarı çıkıyor Atatürk benim ilahım tapıyorum diyor. vb vb
Sizce bunlar spontan gelişen olaylar mı? Planlı şeyler ise ne amaçlanıyor olabilir?
eksiup.com

Aynısını düşündüm, organize olduğuna kendimce eminim.

  • sekerse tehlike  (16.11.18 00:16:53)
Aslında toplumun karşılıklı olarak güç savaşı gibi düşün. En basit evrimsel içgüdülerimiz bize daha çok ses/patırtı çıkartmanın güçlülük olduğunu öğretti. Bunların başlangıcı bilerek olsa da karşılıklı olarak bir işbirliğiyle çıktıklarını düşünmüyorum.

  • sarper361  (16.11.18 01:34:10)
spontane gelişen reflex hareketler değil.

eğer bu konuyu oturup tartışacak bir ülkede yaşasaydık bunları sana açıklardım.

şimdi öyle bir hale geldi ki bunları konuşmak bile çok sakıncalı, hiç bişey olmasa birisi suç duyurusunda bulunsa bişey çıkmasa bile günlerce uğraşırsın ifade ver mahkemeye çık falan.
  • killerbee  (16.11.18 01:51:48)
KESINlIKLE spontane gelisen seyler oldugunu dusunmuyorum, ihtimal bile vermiyorum. Senin gibi dusunuyorum.

  • stavro  (16.11.18 08:42:29)
amaç yıpratmak bırakın ne diyorlarsa desinler dedirtmek. zaten bu kesim atatürkü eskiden de sevmiyordu. o zamanlar içlerinde tutuyorlardı şimdi bağırarak söylüyorlar. tr de atatürk sevmeyen sevenden daha çoktur zaten. tamamen planlı,amaçları bakın biz ülkeye de sahip çıkıyoruz havası vermek.

  • mikahakkinen  (16.11.18 09:59:16)
Spontan değil elbette. Seçim dönemine girdik. Her seçim dönemi nereden oy almak istiyorlarsa ona göre milleti geriyorlar. Milliyetçi oylara mı muhtaçsın, bu pkk çok bombacı. Dinci oylara mı göz diktin, bu Atatürk çok zulmetti. Merkez mi elinden kayıyor, bu sol da çok marjinal canım.

  • mistifa  (16.11.18 10:15:24 ~ 10:18:47)
tabii ki bilincli, bu saldirilar laik kesime diye dusunmeyin, bu magarada meczup gibi yasamayan herkes icin bir tehdit. bunu yapan insanlar zaten turk degil, turkiyeli degil, musluman degil, bunlar indrilen degil uydurulan dinin inananlari, eskinin vatan hainleri, liboslari, kurtculeri, dincileri vs vs hicbir sekilde turkiye'nin iyiligini dusunen insanlar degiller, kendileri dunyaliklarini baska yerlerde yapmis, kendi vatanina milletine dusman kisiler. tam olarak istenilen herkes biksin, gitsin, fikren terketsin, hicbir kuruma hicbir goruse inanmasin. hicbirisi spontan degil, sinir krizleri gecirip sonra ozur diler gibi oylari her seferinde bir umut diyerek sarilip sonra neme lazim diyerek geri isiriyorlar.

Aslinda ellerinden gelse ataturk'u daha cok karalamak istiyorlar, fakat su anda bu kadarini yapabiliyorlar. bence ellerini en cok kisitlayan sey ne kadar isteseler de kendi hanzoluklarinin yaninda bu zarif adama karsi ne yapsalar geri tepmesi, sevmeyenler zaten tanimadiklarindan sevmiyorlar... bir gun gelecek ataturk gercekten kesfedilecek, ne baskiyla ne yasakla, hepsinden arinmis olarak, cok guzel bir insan tanimak isteyenler tarafindan sessizce, keyifle kesfedilecek, anadolu'nun turkulerini, ozanlarini bagrina basan insanlarin ataturk'u sevmemesi imkansizdir.
  • mavicorap  (16.11.18 10:31:33)
ekonomi konuşmamızdansa bunları konuşmamız hükümet etmeyi kolaylaştırır. Yıllardır böyle.

  • chavezding  (16.11.18 10:43:39)
akp'nin siyaset politikası zaten bunun üzerine kurulu.

bazen kürtler düşman oluyor, bazen atatürkçüler; bazen avrupa düşman oluyor, bazen amerika.

bu soruyu sormaya bile gerek yok, o kadar açık her şey.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (16.11.18 11:27:04)