Grup Prizler Hakkında

Merhaba

www.hepsiburada.com

1). Bu grup prizler arasında kalite farkı oluyor mu? Sistemi yakmamak, sigortalari attırmamak ve yangin çıkarmamak için kaliteli bir ürün almak mı lazım?

2). Bunların verebileceği Watt maksimum değerlerinin bir sınırlaması var mıdır? Yoksa takılan prizin verebileceği maksimum Watt'i aktarabiliyorlar mı? Evde 2 tane generik beyaz grup priz var. Sanki bir tanesinde laptop daha hızlı şarj oluyor. Bunlarin verdiği çıkışlar üründen ürüne farklılık gösterebiliyorlar mı?

Teşekkürler.

Linkteki ürün çok kaliteli, yapı marketlerden böyle kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alabililrsiniz. Üreticisi bilinen her marka işinize yarar, makel/viko vs.

  • John Bloor  (15.11.18 17:58:15)
MediaMarktan adlığımı hatırlıyorum bu beyaz uzatma przilerini 5 sene önce. Şimdi baktım üstünde "Vi-ko" yazıyor ama akım korumalı mı bilmiyorum. Ayrica orjinal Viko daha farklı yazılıyor yani bendekiler orjinal mi yoksa bunlar son dönemde logo mu değişti anlamadım.

Peki böyle bir akım korumalı tek priz alıp güvensiz grup prizi buna takarsam bir koruma sağlamış olur muyum sizce?

www.hepsiburada.com
  • Mehmet Ersoz  (15.11.18 18:17:16)
teşekkürler.

5 senedir kullanıyorum aslında. hatta birkaç kere sigortalari da arttırdım treadmill bağlayınca. bugune kadar bir sıkıntı olmadı ama 2 laptop bağlı prize. Dolayısyıla sistemi biraz daha güvenli ve güncel tutmak istiyorum.

Yukaridaki tekli ürünün yorumlar kısmında şöyle bir ifade gördüm:

"akım koruyucu sadece yüksek akım düşük akımda koruma sağlıyor. Ama Türkiyede asıl sorun voltaj dalgalanması. hem voltajı hemde akım kontrolü sağlayan ürünler almanızı tavsiye ederim. evdeki elektrik hattınızı ve elekronik eşyalarınızı korumak istiyorsanız voltaj koruyucu alın."

voltaj koruyucu diye arattığımda akım korumalı ürünler geliyor. bu voltaj koruyucu yorumu doğru mu acaba? var mıdır voltaj korumalı prizler?
  • Mehmet Ersoz  (15.11.18 18:40:02)
1. Kalite farkı bir fark yaratmıyor. Çok ağır çöp ve eski bir şey değilse sorun olmaz.

2. Verebileceği maksimum watta sen çıkana kadar sigorta atar zaten. Watt = volt x amper formül.
2 tane kettle 1 tane saç kurutma makinası falan bağlamadığın sürece sorun olmayacaktır. Asıl kontrol etmen gereken şey sigortanın kaç amper olduğu ve o akıma dayanacak kablolama var mı binada.
  • bos gezenin bos ustasi  (15.11.18 19:35:47)