Python Öğrenmek

Selamlar,

Sıfırdan kodlama öğrenmek istiyorum. Yaşım 34. Python'a başlayacağım. Udemy.com'da 40TL'ye güzel referanslı 19 saatlik bir kurs var.

Sizce öğrenebilir miyim? Mantıklı bir şey mi yapıyorum?

(bkz: istihza.com)

  • veritaslibertas  (15.11.18 15:33:15)
Ben de 28 yasinda baslamistim. Biraktim ama basladim sonucta.

  • Traveller  (15.11.18 15:40:45)
cok dogru yapiyorsunuz, python veya javascript baslangic icin en dogru tercihler.

kursu deneyin, olmazsa baska ucretli/ucretsiz kurslar cok. ama baslangic icin fazla para dokmeyin kesinlikle.
  • lanc  (15.11.18 15:57:07)
Ben de 34 yaşındayım birkaç ay önce udemyden kurs aldım python öğrenmek için. Şu anda baya ilerlemiş durumdayım. Eğer isteğin varsa kesinlikle öğreniliyor.

  • sta  (15.11.18 16:17:31)
edux'te ücretsiz kurslar bulabilirsiniz ve MIT, Harvard gibi okulların müfredatlarını takip edip kurs sonunda dilerseniz sertifika alabilirsiniz.

arkadaşın dediği gibi JavaScript ve Python başlangıç için ideal diller ancak burada kullanım amacınız önemli. yine de 34 yaşında sıfırdan başlıyorsanız python iyi bir seçim bence. 24 yaşında olsaydınız Java ile başlayın derdim. :)

bu arada, python öğrenme sebebinizi/motivasyonunuzu da yazarsanız daha isabetli öneriler gelebilir.
  • lordoz  (15.11.18 16:24:55)
selam
kolay öğrenilebilecek bir dil olduğu için mantıklı ve yaşın önemi yok. normalde başka sitelerde de eğitimler bulabilirsin ama udemy'de hem uzman kişiler dersi veriyor hem de belli bir düzen içerisinde olduğu için öğrenme açısından insana kolaylık sağlıyor. eğitimi veren kişiye ulaşım konusunda da pek problem olmuyor indirilebilir kaynak sağlıyorlar ve günlük hayatta kullanılan projelerin üzerinden eğitimler veriliyor genellikle...
Türkçe olmasının da anlama konusunda avantaj olduğunu düşünüyorum kendimce...
kod yazarken karşılaştığın hataları stackoverflow.com sitesinde çözümünü bulabilirsin. sitede adamlar neredeyse her hatanın cevabını vermişler.

Bende kariyerimi iş zekası ve raporlama üzerine devam ettirmek istiyorum bu yüzden ileri seviye sql dersleri alıyorum udemy üzerinden. yön vermek isteyen olursa önerilerinize açığım iyi günler cümleten...
  • ekonomicro  (15.11.18 18:03:43 ~ 18:40:28)
python veya başka bir dil. şu aşamada ne öğrendiğinizden ziyade, programlama'nın temelleri olan, veri yapılarını ve algoritmik düşünceyi öğrenmeniz önemli. bunu hangi dille yapacağınız tamamen detay.

python iyi bir başlangıç olabilir, görece daha kolay söz dizimine sahip olması, dinamik yapısı vs. sebebiyle.

ancak bu kolaylıklar ileride başka bir dil daha öğrenmek istediğniz zaman size birazcık zorluk çıkarabilir. Python'da muhatap olmadığınız şeylerle yüz yüze gelebilirsiniz, C / C++ , Java, C# gibi dillerde.

Ömrünüz boyunca python dışında dil bilmeden bir çok şeyi yapabilirsiniz tabi. O da ayrı konu. Bu tamamen ne ile ilgilendiğinize bağlı olarak değişir. Bu nedenle hiç bir zaman başka bir dil daha öğreme ihtiyacı duymayabilirsiniz.

Bu nedenle bu konuları çok düşünmeden, siz Python ile başlayın. Udemy'de güzel dersler var.
  • coder6006  (15.11.18 18:51:19)