bir ısı yalıtımı sorunu

evin iskanı ile ilgili bir sıkıntıdan dolayı şu anda balkon gibi duran bir yer var. Bunun kapısı normal ev kapısı. Bu yüzden buradan soğuk geliyor. Sizce buna nasıl bir çözüm bulunur? Kapının köşelerine sünger çektim ama olmadı. Kapıyı direkt olarak ısı yalıtım zımbırtıları ile kapatsam nasıl olur? bunların bazıları da sağlıksız oluyormuş sanırım. Nasıl bir çözüm üretebilirim?

Kapıyı pvc doğrama, ısıcamlı bir kapı ile değiştirmek tek çözüm.

Ama anladığım kadarıyla iskandan sonra balkon olan yer kapatılıp odaya çevrilecek, bu yüzden de oda kapısı kalmak zorunda.

Bu halde ya içerden ya dışarıdan strafor (eps) yalıtım levhası kullanman lazım. İçerinden evin içinde çirkin olur, dışarıdan yapman ama kapıyı açıp kapatmaman lazım.

Aslında kapı kasasının dışına kapı ile arasında kasa kalınlığı kadar boşluk bırakarak kalın bir pvc örtü de sersen (yukarıdan aşağı) çokça işe yarar.
  • John Bloor  (14.11.18 10:20:06)
@John Bloor

Aynen dediğiniz gibi. bu yüzden kapıya maalesef birşey yapamıyoruz. ama şu anda bu kısım atıl duruyor. O yüzden dışardan eps ile kapatmak mantıklı geldi. Peki bunu biz nerden bulabiliriz? Koçtaş veya bauhaus'da vardır değil mi?
  • hononu  (14.11.18 10:29:15)
Bölgenizdeki bir nalbura danışın, bir paket 5 cm alsanız yeter sanırım. Her nalburda olmaz, yalıtım malzemeleri de satıyor olması lazım. Paketi en son 50-60 TL idi.

Yapıştırmadan sıkıştırarak, ama rüzgarın dağıtmayacağı şekilde monte ederek yaparsınız iş görür. Zaten yapıştırsan kapı tırt olur.

Yer neresi?
  • John Bloor  (14.11.18 11:00:52)
@John Bloor

kadıköydeyim. sanırım etrafta bu tarz şeyler satan nalburlar var oralara bakıcam. Çok rüzgara alan bir değil sanırım bir kaç yerden tuttursam yetecek gibi bana. çok teşekkür ederim.
  • hononu  (14.11.18 13:52:23)