Nereye başvuralım?

Okulda birisiyle tanıştım. Kendisi %10 görebiliyor, görme engeli var ve okula kaydını yaptırırken de bu durum belirtilmiş.

Bu hafta sınav haftası ve kendisi sınavdaki yazıları okumakta güçlük çekiyor, ayrı sınav kağıdı hazırlanması ve ek süre için bir çok kez dilekçe yazmış, hocalarla defalarca görüşmüş, bazı hocalar dalga bile geçmiş hatta.

Çözüm merkezine gitmiş kadın sorunu çözmeyi geç hep aynı sorunla geliyorsun diye kızı kovmuş bugün. Kız inanılmaz üzgün, sınavlar devam ediyor. Okul hariç nereye dilekçe yazalım? Ya da gidip hocalara vs cazgırlık mı yapalım? Bu işin prosedürü nedir fikri olan var mı?

eksiden twitterdan ortaligi ayaga kaldirin. Boyle seylerde public ortama acik edilmedikce kimse terafindan iplenmiyor.

  • stavro  (13.11.18 21:03:27)
Cumhurbaşbakanlığı iletişim merkezi

  • zxcd  (13.11.18 21:04:35)
hangi okulmuş o ya? engelli öğrenci birimi falan yok mu okulda?

dekan ve rektöre de ulaşılmasına rağmen bir çözüm üretilmediyse tek yol cimer kalıyor geriye.
  • nrmnm  (13.11.18 21:13:39)
sosyal medyadan rektörlüğe,üniversiteye. Daha garanti olan yol ise cimer'e şikayet etmek.

  • biravekahve  (13.11.18 21:23:58)
dekan ve rektör olmazsa ösym, cimer +1

fena sinirlrndim yav, hangi okul bu?

bu arada kızı lütfen yalnız bırakmayın, çok kötü bir his çaresizlik.
  • austra  (13.11.18 21:57:49)
afişe edin, kampaya başlatın, destek olalım.

o eğitimciler nasıl eğitimci olabilmişler bu kıt akıllarıyla?
  • Phoebe  (13.11.18 22:24:22)
benzer bir durum lisans okurken bizim bölümde de vardı. çözüm olarak dersi videoya çekmek istedik ama hocalarımız kalitelerinin ifşa olmasından çekindiği için kabul etmediler.okul yönetimide çare bulamadı sonuç olarak arkaşlarınnın notlarını a2 kağıda fotokopi çektirip çalışıyordu arkadaş. bir diğer çözümde genişçe bir dablet almak olabilir zoom yapıp okuması için. bu arkadaş sayfayı çok yakaşınca okuayabiliyordu benzer bir durum varsa sizde bu yolları deneyebilirsiniz.

  • captainmrg  (13.11.18 22:53:48)
Engelli birimi olmasi lazim, yazili olarak başvurun. Okul hariç cimer en pratiği.

  • her giriste sifresini unutan adam  (13.11.18 22:55:52)
Ne iğrenç insanlar var.
Hiç başka bir bürokratik sürece girmeden cimer'e başvurun. Orta öğetim
seviyesinde engelli oğlu olan bir komşumuz vardı bu tarz şeyler başına geldiğinde direkt olarak cimer'e (o zaman bimer'di) başvurup işlerini hallediyordu. Siz de başvurun da bi kan alsınlar o kızcağızı bu duruma sokanlardan.
  • saridendigindekirmizidiyebagiranadam  (14.11.18 00:24:25)
Eksi
Twitter
Cimer
  • chitosan  (14.11.18 13:18:58)
bizim üniversitede görme engelli ya da fiziksel engelli öğrenci sınavını ayrı yapıyor. ona bir gözetmen veriliyor. gerekirse soruları okuyor, cevap kağıdına yazıyor ve işaretliyor.

bu öğrencilerin otomasyonunda yanlarında engellerini belirtir bir işaret oluyor ve sınavlarını böyle yapmak zorundayız.

çocuğun yasal hakkı bu. hocalar da yardımcı oluyorlar. dekanlık sekreterine ve dekana iletin önce. çözüm olmazsa rektörlük sekreterine ulaşmaya çalışın. birebir randevu alsanız daha çabuk işler.

üniversitenin engellilerle ilgili külupleri filan da yardımcı olur.
nasıl eğitim yeriymiş o öyle, bir de dalga geçiyorlar çocukla. ayıptır.
  • kullanıcı adı  (14.11.18 16:12:18)