kariyer.net çok spesifik ilanlara binlerce başvuru

mesela arapça bilen, sap bilen, elektrik bakım konusunda en az 5 sene tecrübeli, PLC tecrübesi, ot bilen bok bilen yazan ilanlara 2000 üstünde başvuru var. diğer özellikleri geçtim ülkede arapça bilen kaç mühendis var ki zaten 2000 başvuru var?

yoksa var mı bu özelliklere sahip iş arayan 2000 kişi? özelliklerim tam tutmuyorsa başvurmuyorum ben, nolacak deyip başvurmalı mıyım?

özellikleri tam tutmasa da başvuran insanlar vardır, vardır yani neden olmasın. üniversitedeki bir arkadaş 2 hafta Danimarka'da kuzeninde kaldı diye facebookunda konuştuğu dillere Danca ekledi. çok var böyle kafa.

  • ofelia  (13.11.18 13:29:37)
Gördüğü tüm ilanlara başvuran bir güruh var. En nokta atışı ilanda falan oluyor zaten 2000 başvuru, biraz daha geniş çaplı bir şey olursa 10000 civarına geliyor iki günde.

  • cay koy geliyorum  (13.11.18 13:31:20)
bazen değil çoğunlukla özellikle IT alanında ik cılar o kadar çok saçmalıyorlarki
yazdıkları kriterlerde tam uzman olabilmek için 5 ömür lazim öyle olunca başvuruyorsun tabi haliye hadi birde o kadar kriter yazdın o kriterin maaş karşılığı 20 000 TL ise şirket hem o kadar kriter yazıp hemde maaaş skalasını 2500 TL de tutuyor bu tip ik larda gerçekten çok aptal tipler çalışıyor

  • baknedicem  (13.11.18 14:03:59 ~ 15:02:47)
Bazen elektrik elektronik alanında ilanlar görüyorum, adamlar gömülü sistemlerden devre tasarımına, yabancı dile, ofis programlarına, çizim programlarına, plc'ye hakimiyet arıyorlar, hatta spesifik olarak güç elektroniği vs diye belirtiyorlar. başvuru sayısı 1500+.

Lan o kadar kalifiye adamın işsiz olmasına imkan yok. Benim gördüğüm sadece aranan meslek tutuyorsa başvuruyorlar, başka açıklaması olamaz.
  • kimlanbu  (13.11.18 14:54:59)
@kimlanbu, o kriterlere uyup işsiz olan vardır çünkü verdikleri rakam 2000-2500, kim kabul eder?

Ayrıca bir sürü Suriyeli var, içlerinde mühendis olanı da doktor olanı da var. Geçen bir iş görüşmesinde kadın falanca ülkede doktor denkliğini alamadığı için X bölümünde çalışan Gabonlu var demişti. Allah bilir sigorta bile istemiyorlardır.
  • geçerkenugradım  (13.11.18 15:01:12)
başvuru yapmak nasıl olsa bedava. öz geçmişleri okuyan kişi düşünsün. o kadar öz geçmişi oku, aralarından doğru adayları belirle ve görüşmeye çağır.

  • undertaker  (13.11.18 15:05:48)