Endoskopi yaptıran var mi

Modemden rahatsizim. Muhtemelen gastrit var. Eskiden beri düşünüyorum ama korku ve biraz da bos verme vardi ama 2 gündür beni baya yipratti. İşlem zor mu, kac dakikada bitiyor. Hortum bogazdaki iken yutkunma oluyor mu, bir de doktor sonucu ne zaman söylüyor. Bu islemden sonra bir sıkıntı varsa tedavisi oluyor mu yoksa yine aynı sorunlar decam eder mi

devlette narkozsuz yapıyorlar çok zor; özelde biraz paraya kıyıp narkozlu yaptırırsanız hiçbişey anlamadan biter. 1 saati buluyor böyle. devlette 15 dk :))

  • ninotevtidze  (13.11.18 13:11:00)
İşlem kolay 15 20 dk sürüyor. Sakinleştiriciyi verdikten sonra dünyanın en tatlı uykusunu uyuyosun. Sonuç 1 saate çıkıyor. Biyopsi olursa onu beklersin sadece bi kaç gün. Tek sıkıntı sonrasında yutkunurken kasılma hissiyatı oluyor boğazda bikaç gün. Ama o da dert değil pek. Gastrit varsa tedavisi de var. İlaç oluyor genelde.

  • valentinov  (13.11.18 13:11:51)
çok korkuyorsanız uyutarak yapan yerler var onu araştırabilirsiniz. çok kolay bir şey hiç korkacak bir durum yok. çok kısa sürüyor zaten bir kaç dakika.

  • veritaslibertas  (13.11.18 13:12:02)
gayet basit, kolay bir şey. bayıltmıyorlar. damardan bir ilaç veriyorlar, uyanıksın ama kendinde olmuyorsun.. 15-20 dk sürüyor. sonra kendine geliyorsun ve hayatına kaldığın yerden devam ediyorsun

  • silah taciri  (13.11.18 13:25:34)
Benim doktor "Koskoca erkek adamsın bundan mı korkacaksın" gazı verip narkoz, damardan ilaç vs yapmadan yaptırdı. Ağzıma bişey sıktılar o kadar ağız bölgesi uyuşsun diye.

Çok hoş bir şey değil ama çekilmeyecek bir şey de değil. Hortum ağzındayken yutkunamazsın. Saçma sapan sesler çıkarıyorsun.
  • ihanet kac kisilik  (13.11.18 16:12:44)