30 bin tl yurtdışı

bu kadar parası olan 5/10 derecede ingilizcesi olan biri için alternatif planlar nelerdir, mesela avustralya ve irlanda dil okulunda 6 ay ve üzerine çalışma izni veriyor , yazılır yazılmaz iş bulma olanakları ne durumda olur ve dil okulu sonrası o ülkede kalıcı olmak adına neler yapılabilir, yada almanyada lisans eğitimi almak .
elimdeki para bu , devamı gelmeyecek tek atımlık bir kurşun gittiğim yerde kesinlikle kendi kendimi döndürebilmem için çalışabilmem lazım , inanın kafayı yiyeceğim ülkeden acil çıkmam lazım , aile arkadaş çevresi hepsinden izole oldum yanlızlaştım sorun belki bende ama çözüm kesinlikle yurtdışı ona inanıyorum, çünkü çalışmak para kazanmak kendimi geliştirmek adına motivasonum yüksek, haftada 54 saat çalışıp 300 euroya tekabül eden maaşım ve sıfır sosyal hayatım hayata olan bakışımı hormonlarımı psikolojimi herşeyimi perişan ediyor, yurtdışında yaşama isteğim astronomik boyutlarda hatta hastalık seviyesinde ama bir şekilde fikir ve yardımlarınıza muhtacım

Histerik biçimde ben gidecem edecem deme. Planlı programlı hareket et. 30 bin tl 3 ayda erir gider İngiltere'de. Kıbrıs'a git garsonluk yap bir İngiliz mekanında para kazan dil öğren hayatı öğren orda, biraz kafana reset atarsın.

  • bos gezenin bos ustasi  (13.11.18 02:26:25)
Tamamen hata bir karar. Hayatta iş konusunda öğrendiğim en önemli şey bir işte niteliklerin o işi yapmaya yetmiyorsa vasatsındır. Mesela mesleğinde nitelikli değilsin, yükselemezsin, fiziki olarak ön plana çıkmış bir yanın yok, manken olamazsın, yetenekli bir sporcu değilsin, profesyonel ya da milli bir sporcu olamazsın vs vs. Önemli olan yer mekan değil. Mekan değiştirsen de karakterin değişmeyecek ve gittiğin o ülkede de aynı duruma düşeceksin.
Kelin merhemi olsa kendi başına sürerdi diyorum ve çözümün ne olduğunu bilmiyorum :) sadece düşüncen seni daha büyük yanlışa sürükleyecektir buna eminim. @xportant biraz acımasız vurmuş ama söylediklerinde haklı. Kendini eleştirebilirsen çözümü bulamasan bile daha az yanlış yaparsın

  • neysene  (13.11.18 02:36:00)
xportant ve neysene +1 diyorum.

En başta ingilizcem kötü diyorsun. Bu şekilde turdan bağımsız kendin yurtdışına çıkamazsın bile. Yurtdışına çıksan inan ki daha ağır bunalıma gireceksin. Senin gibi şikayet edenlerin çoğunluğu çalışmak istemiyor çünkü. Yurtdışında ne iş yaparsan yap senden en iyisini isteyecekler ve daha çok çalışacaksın.

Bu yurtdışı muhabbetini o kadar çok duyuyorum ki artık tiksindim gerçekten. Türkiye'de aldığın dandik eğitimle yurtdışında ne yapabileceksin. Hadi garsonluk tezgahtarlık falan yapacaksın diyelim sanıyor musun ki şartlar rahat olacak ve gittiğin ülkede çılgın atabileceksin. Daha Türkiye'de şehir değiştirmemiş insanlar yurtdışı deyince cidden gülüyorum.
  • gölgede aynı  (13.11.18 03:04:36 ~ 03:08:06)
xportant ve neysene'ye katılmadığım noktalar var

Ille büyük bir başarıyla diğer insanların içinden sıyrılmak mı gerek insanca yaşamak için? Şartlar konusuna gelince ben 18'imdeyken, hiçbir eğitimim yokken ve 0 (yazıyla sıfır) Almancam varken Almanya'da garsonluk yaptım. Emin olun şu an burdaki masa başı işimden çok daha rahattım hem kazanç hem iş yükü olarak. Eh, bahsettiğiniz rekabetin daha çetin olduğu yerlerde 18 yaşında dil bilmeyen (iyi derecede ingilizcem vardı) biri tutunuyorsa, ülkesinden bunalmış ve tebdili mekanda huzur arayan bir macerapereste de yer bulunur.

Yalnız şu var, 6 aylığına giderseniz vizeniz bittiği an kaçak duruma düşersiniz. Bu sebeple vize bitmeden bir iş bulup çalışma izninizi uzatmanız ya da evlenmeniz gerekir. Yani oldukça riskli. Tek birikiminiz bu 30 bin tl ise tek atımlık kurşununuz olur gidince. En azından denemiş olursunuz. Böyle Yeni Zelanda'ya yerleşmiş birini tanıyorum. Ama dediğim gibi riskli.

Yolunuz açık olsun.
  • farabi  (13.11.18 06:53:22)
ingilterede 12 günlük gezimde ben 22bin tl yedim.30 bin yetmez.ab de çalışma şartları çok zor. kayıtsız çalışman lazım ona da her iş veren yanaşmaz. amerika daha rahat gibi çalışma konusunda.

  • mikahakkinen  (13.11.18 08:29:03)
Basari sansin yuksek degil ama icimde kalmasin diyorsan denenebilir. Is bulamazsan tr'ye gelirsin. Eger tipin iyiyse yabanci bir hatun bulup evlenebilirsin.

  • s0phiesw0rld  (13.11.18 09:38:10)
Interrail gruplarında gördüm ben de, birisi "30 bin veriyorsunuz başka hiç bir şey ödemiyorsunuz" demiş ama pek inanamadım. Donanımhaberde birisi gitmiş, aylık masraflarını yazmıştı. Bulunca link atarım.

  • geçerkenugradım  (13.11.18 09:51:07 ~ 10:52:31)
sevgili docdriver

hocam oncelikle kendine acımayı bırak
kendini degerlendir
iş olarak hangi konuda bilgilisin ( bak heveslisin demiyorum )
ingilizce yi daha da gelistir
bu yaz guneyde bir yerde calis ingilizce vs.
ondan sonra bak.
  • kingcyrax  (13.11.18 10:34:49)
ingiltere'den yaziyorum
30bin tl burada en iyi kur ile £4400 yapiyor.
bulacagin en ucuz dil kursu 6 ay icin £2000
bulacagin en magara evde 6 ay 6 kisi ile paylasimli yasasan 6 ayda £2400
hergun en ucuz yemek olan meal desen ve gunde sadece 1 ogun yesen £540
bunun disinda telefon kullancagini, otobuse binecegini dusunuyorum.

sosyal hayatindan, aileden izole oldugunu yazmissin eger amaclarindan biri bunu gelistirmek artirmak ise sansin 0. iyi bi isin olmadigin surece kimse seninle arkadaslik etmez.

ingilizcenin kendi deyiminle ortalama oldugunu kabul ederek ilk gun is bulma sansin 0. seni ise almak yerine hic bir legal islem gerektirmeyen romanyali, polonyali ya da avrupa birliginde herhangi bir ulkeden birini almak is veren icin cok daha kolay ve onemli.

amacin kendini yurtdisina bi sekilde atmak ve dusuk butce ile yasamak ise, ankara anlasmasina temizlik sirketi kurma isi ile basvurabilirsin. basvuru ucretsiz, 6 ay kendini garantiye alacagin parayi hesabinda gostermen gerekiyor. buraya gelince en basit anlami ile kapicilik yapacaksin, saati 10£-12£ arasinda.

ha bir de en onemli soru bence, yurtdisinda yasama istegin astronomik boyutlarda ama hic yurtdisina ciktin mi?
  • try again fail again fail better  (13.11.18 12:11:21 ~ 12:15:18)