evde kullanmalık stage piano

sound olarak tavsiye edebileceğiniz evde kullanmalık stage piano var mıdır?

sahne performansı için aramıyorum. gönül ister ki nord stage alalım ancak sadece evde kullanacağımdan mantıklı değil.

alacağın hemen hemen her dijital piyano/ stage piano'nun barındırdığı mevcut presetler dandik olacaktır.

eğer yamaha cp1 gibi bir model almayacaksan 3 layer olacaktır.

www.do-re.com.tr

öte yandan geniş sound yelpazesi için vst kullanmayı öneriyorum.

bunun için bir adet mac bilgisayar veya 1 adet windows bilgisayar ve asio 2.0 destekli ses kartı yeterli. mac'in kendi core audio driverleri olduğu için harici ses kartına gerek yok vst kullanımı için.

tabi bir de midi klavye laım, 88tuşlu uygun fiyatlı bazı modeller var. pedal da bağlanıyor.

vstlerdeki ton yelpazesi ver gerçekleik çok iyi. bunu hiç bir dijital piyanoda bulamazsın

www.youtube.com

al bir de yamaha dijital piyanonun sounduna bak.

www.youtube.com
  • killerbee  (12.11.18 16:36:04 ~ 16:39:16)
açıkçası spectrasonicsin keyscape vstsi çok cazip geliyor mükemmel soundları var ama onun üzerine güzel bir keyboard gerekecek onu kontrol etmek için üzerine bir de ses sistemi gerekecek güzelce duyurabilmek için. :/

  • isvicre rakisi  (12.11.18 16:39:36)
keyscape güzel evet.

bak ne kadar basic bir klavye ile kullanıyor

www.youtube.com

kulaklıkla kullanırsın

ya da monitör ve ses kartı alman gerek.
  • killerbee  (12.11.18 16:46:21 ~ 16:47:09)
peki son bir soru daha soracağım hazır bilgili birini yakalamışken:

videodaki roland'ın modelini göremedim ancak yalnızca midi controllerdan çok midi özelliğe sahip bir stage pianoyu andırıyordu. öyle bir şey kullanmak mümkün olur mu keyscape ile? keyscape ve bilgisayarı yanımda bulunduramadığımda presetleri kullanabilmek için belki de falan filan.
  • isvicre rakisi  (12.11.18 17:03:10)
midi klavyelerde ses olmaz, onlar sadece midi klavye.

boardlu stage piyano gibi bişey arıyorsan nord gibi ürünlere bakman lazım

keyscape gibi programları bilgisayar yanındayken kullanırsın ancak. midi klavye alırsan da bilgisayarsız ses alamazsın zaten.

keyscapeyi nasıl kontrol edeceksin? usb den bağlarsın klaveyi bilgisayara, sustain pedal alırsın, belki çok özellikli bi midi klavye alırsın üstündeki button ve knoblarla kontrol edersin. pitch bend modilasyon, after touch falan.

şu olabilir günümüzdeki dijital piyanoların falan hepsinin usb portu var, öle bişey alıp sonradan soundları sarmazsa veya ihtiyaç olursa vst kullanabilirsin bilgisayara bağlayıp.

şimdi şöyle bir sorun çıkabilir, full özelllikli bir midi klavyede üstündeki düğmeler, potanslar ve knoblar işe yarıyor. midi klavyelerde pitchbend, modülasyon, bazılarında ribbon kontrol ve aftertouch özelliği oluyor

dijital piyanolarda ise modülasyon pitch ben ve diğer özellikler olmaz.

artık durumu sen kendin değerlendir.
  • killerbee  (12.11.18 17:21:14 ~ 17:28:15)
native instrumentsin midi kontrollerları var boy boy onlara bak yabancı ülkedesin.

bütçe el verirse mutlaka al.

www.native-instruments.com

bundan daha iyi bir midi controller mevcut değil vstlerin hemen hepsi kontakt formatında ve bu klavyeler tamamiyle kontakt için üretilmiş.

diğer boylarına da bak.
  • killerbee  (12.11.18 18:04:16 ~ 18:07:03)
ah s88 mk2 çok güzel de... 1000 euro :D

  • isvicre rakisi  (12.11.18 19:15:37)
kontakt kullananlar için acayip bir rahatlık

klavyesini de fatar yapmış fatar sağlam markadır.

sen en iyisi ikinci el neler bulabiliyorsun onları bir araştır bizimle paylaş fikrimizi söyleyelim alalım sana güzel bir alet.
  • killerbee  (12.11.18 19:26:30 ~ 19:27:16)