excel 2007 soru ?

Excel 2007 kullanıyorum hücrelere girili olan rakamlar bir şekilde tarih formatına dönüşüyor;

0.002 olan hücre jan-00 diye görünüyor... daha önce başına gelip bu sorunu çözen varsa paylaşrısa sevinirim.

Hucreyi sec, sag tikla, hucreyi bicimlendirden, sayi tabini sec, sayi metnini sec...

  • yilmazyildirim  (16.03.10 14:20:27)
arkadaşlar sorun şu ki tüm tablo bozuluyor.. yani excel açıldığında tüm dosya tarih formatında görünüyor aradığım çözüm bu sorun için... gelen mesajlar üzerine yazayım dedim...

  • lupelius  (16.03.10 14:39:46)
0.002 yerine 0,002 deneyin bir de?

  • sanal uyku  (16.03.10 14:42:38)
kullanılan karakterden kaynaklı değil sorun.

tamamen excel bozuluyor.
  • lupelius  (16.03.10 15:28:47)
mahallenindelisi ne mesaj at o çözer derdini

  • pposeidon_1  (16.03.10 15:41:59)
tüm tabloyu seçip ctrl + h yap daha sonra aranan bölümüne . yeni değer bölümüne , yazıp tümünü değiştir de.

edit: şimdi tekrar bir baktım da daha hücre tarih şeklinde biçimlendirildiyse ve 5/7 ya da 5.7 biçiminde yazılırsa otomatik olarak tarih formatına dönüştürüyor. daha sonra nokta ile virgül değiştirilse bile 05,07,2010 gibi saçma bir şey çıkıyor. tablodaki boş olan hücreleri seçip biçimi sayı olarak değiştirdikten sonra değerleri girin. sadece hata veren hücreleri boş bir dosyaya kopyalayıp bir yere upload eder misin? başka bir çözüm düşünelim.
  • mahallenindelisi  (16.03.10 16:46:54 ~ 16:56:27)
hehe belki çok saçma ama kendi çapımda benimde o sorun karşısında bir çözümüm var kutuya birşey yazmadan önce kutuyu seçip girişteki hücre kategorisini metin yapıyorum.

  • sisljem  (16.03.10 19:08:18)