euro hesabındaki para öylece duruyor

dün banka görevlisi paranızı işletelim dedi. kafadan hayır dedim. ama hiç bu işleri anlamıyorum. euro hesabında duran 10.000 euro dururken değerlenir mi? özet geçerseniz süper olur.

aylik faize yatiralim demek istemistir, cok bise vermez aylik max 10-15 euro arasi bi faiz getirir sanirim.

  • cairo  (11.11.18 14:43:36 ~ 14:45:17)
faize verebilirsin

  • acetaminophen  (11.11.18 15:05:50)
Aynen vadeli doviz demek istemisler. Hic bi getirisi yok valla, Euro kendi basina degerleniyor zaten. Size getirecegi ufak bi kar icin banka kendisi parayi rehin aldigindan belli bi gun boyunca sizden cok kar ediyor.

  • superfluid  (11.11.18 15:26:25)
darkrocq haklı.
%2-3’de olsa euro da yılda bir miktar erir.

  • cedex  (11.11.18 15:27:28)
@darkrocq paraya dokunamayacagi icin rehin. tanimi o yani ben uydurmuyorum. ayrica evet vadeyi istedigi zaman bozabilir, kendisi vadeden faydalanamaz ama banka kar yapmaya devam eder. baskalarinin cebine para koymayi secip kendin iyi bi kar etmemeyi seciyosan tabii senin secimin...

  • superfluid  (11.11.18 18:22:49)
doların faizi daha fazla olduğundan dolara çevirip doları faize ver derdim ancak eur/usd paritesi düşük şu an (ayrıca çoğu bankada eur/dolar alıp satmak için makaslar uçuk).

euroya verilen faiz de yüzde 1 civarı olduğundan sana aylık 8 euro getirisi ancak olur.

zor bir karar. ancak euroda kalacaksan aylık faize ver. bir kahve parası çıkar.
  • s0phiesw0rld  (11.11.18 18:41:41)
tabi değerlenir. faiz diye bir şey var. bozdurmayacaksan ver faize değerlensin

  • dafuq  (11.11.18 18:53:53)
İng e turuncu hesaba yatırmanı öneririm. Gecelik faiz veriyor.

  • mutlusismankedi2015  (11.11.18 23:36:21)
@darkrocq bu benim her sekilde bank kazaniyor onermemi degistirmiyor. okumayi ogrenince anlarsin.

  • superfluid  (12.11.18 00:52:59)