Yan komşudan ses

Merhabalar arkadaşlar. Bizim evde çalışma odamda duvar çok ince yan komşunun o odasından da her ses geliyor. Bazen müzik falan dinliyorlar bazen de film izliyorlar. Bu aralar sınavım olduğu için rahatsız etti beni. Ama çok yüksek sesli de değil duvar ince olduğundan ses aynen geliyor. Sizce rica etmeli miyim sesini kısmaları için ? Ya da başka odada izleseniz desem ayıp olur mu ?

yüksek sesle dinlemiyorlarsa ayıp bence.
banyodaki çamaşır makinasının sesinden çocuklarını uyutamadığını söyleyen bir komşum vardı. çocuğu banyoda mı uyutuyorsun kapat kapısını dedim sorun çözüldü.

size önerim kulaklık alıp müzik dinlemek olacaktır. klasik müzikle çok güzel sınava çalışılır. sürekli yaparım.
  • ozdek  (07.11.18 00:03:08)
olur evet.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.11.18 00:04:13)
Bence de ayıp olur.

  • giovanne  (07.11.18 00:07:34)
3m kulak tıkacı al bi tane. eczanede vardır. ses mes gelmez.

  • glamdr1ng  (07.11.18 00:11:03)
Bence hiç ayıp olmaz, özellikle normalde hiç sorun değil de haftaya salıya kadar sınavım var dersen anlayışla karşılarlar. Hatta belki bu kadar ses gittiğinin bile farkında değillerdir.
Bir de evi gözlemle, yani ses en çok hangi saatlerde çıkıyor o saatler yerine diğer saatlerde çalışmaya çalış.

  • liberal  (07.11.18 10:27:06)
BUrada biri daha söylemiş ama tekrarlamakta fayda var. 3m turuncu kulak tıkacı. Gittigidiyorda satılıyor. Duvar ince diye adamın düzenini değiştirmesini istemek biraz fazla olabilir.

  • monur72  (07.11.18 10:48:22)
Bence ayıp olur. Şöyle düşün evin diğer odalarında çalışmıyorsun, çünkü evin diğer ahalisi yaşıyor, atıyorum mutfakta yemek yapıyor, televizyon seyrediyor. Senin ana-baban-ev arkadaşın tv seyrederken komşuya "ben çalışıyorum ama" demek bence doğru değil.

  • SiyamkedisiZorro  (07.11.18 10:55:51)