icerik editoru, yazari vs?

Merhaba,

Kariyer.net'e bakiyordum, epey bir icerik editoru, icerik yazari vb. is gordum. Bu isler nasildir? Ne kadar oder? Cok genel soruyorum biliyorum da, yapan eden vardir kendi tecrubesini paylasir, az cok ogrenirim diye.

Tesekkurler

asgari ücret öder

  • captainobvious  (06.11.18 13:24:16)
peki evden vs. yapilir mi? saatin 10'unda aksam mesela, sunu yolla falan derler mi? Calisma saatleri nasil ilerliyor genelde?

  • sen de başını alıp gitme ne olur  (06.11.18 13:25:38)
belli bir kelime ya da karakter sayısı üzerine para ödenir. parası iyi değildir ama 3-5 bir şeyler olsun diyorsan yapabilirsin.

  • tabirimekruh  (06.11.18 13:40:01)
ben yaptım, asgari ücret verdiler. "bunu yapacağıma gider kıyafet katlar, aynı parayı alırım." deyip çıktım. başka yerlerde nasıl oluyor bilemem, benim çalıştığım yerde katalog, broşür hazırlama, blog yazıları yazma, haftalık-aylık içerik planlaması yapma vs şeklindeydi.

  • nice tnetennba  (06.11.18 13:40:20)
ciddi ajanslar dışında (freelance olarak ya da küçük ölçekli ajanslarda) asgari ücret veriyorlar. büyük markalarla çalışan yerlerde durum biraz daha iyi. istanbul dışındaki ajanslar da asgari ücret verir diye düşünüyorum.

içerik pazarlama ajansları genelde; youtube, web site, blog içerikleri vs tarzında işler yapıyor. kelime sayısına göre de fiyat belirleniyor.

evden rahatlıkla yapılabilir. benim gördüğüm belli mesai saatlerine uyuyorlar.

yazı yazmayı seviyorsan ve imla kurallarına hakimsen bunun yanında da hafiften yaratıcılığın ve vizyonun varsa yapabilirsin.
  • muslugubozukhayrat  (06.11.18 13:57:00 ~ 13:57:46)