sağlıklı beslenirken kiloyu da muhafaza edebilmek mümkün müdür abidin?

Sevgili gönül dostları,
sağlık sorunlarım sebebiyle glutensiz beslenmeye başladım. şekeri zaten kesmiştim. bunun yanında tomatizden fıstığa, peynirden bulgura geniş yelpazede pek çok gıdadan da uzak durmam gerekiyor.
Kilomu da korumak istiyorum, zayıflayınca güzel olmuyorum da efenim üzerinize afiyet.

neler tüketebilirim düşünün bi bakalım. aklıma bol yağlı etten başkası gelmiyor ya hu :/

avokado bayağı yağlı ama temiz bir malzeme, onu menünüze ekleyebilirsiniz.

  • whoosie  (06.11.18 12:06:06)
Eğer yemenizde sakınca yoksa kalorili meyveleri tüketebilirsiniz. Örn ortalama bir muzda 150-200 kalori var diye biliyorum.

  • necron  (06.11.18 12:45:43)
Fistigin yasak olduguna emin misiniz? Bence islenmis kuruyemisten bahsediyorsunuzdur. Islenmemislerde bi sikinti yok.

  • superfluid  (06.11.18 14:42:11)
ben yazın dediğiniz gibi beslendim, çok zayıfladım. kaloriyi biraz arttırmak adına avokado yedim. zeytinyağı ve tereyağına abandım. kilo vermemin önüne geçti bu biraz, iyi oldu.

meyve falan gerek yok, gereksiz şeker. kilo almak için onlara başvurulmaz.
  • ruh i tibbiye  (06.11.18 21:02:55)