Tehdit edilmek- şikayet

Merhaba, dün akşam yan komşum tarafından tehdit edildim. Yasal süreçle alakalı bilenler cevaplayabilir mi ?

Olay şöye oldu. Yan komşum sürekli apartmana çöp bıraktığı için şikayetçiydim. Ara ara çöpünü alması için kapıyı çalıyordum. Çöpe böcek gelip kapının altından eve giriyordu. Ve apartmanda kapıcı yok. Bu insanlar çöplerini mutfaklarında biriktirmek yerine dış kapının önünde biriktiriyor.
Dün akşam 3 gündür atmadıkları çöplerini atmalarını söylemek için kapıyı çaldım. Çıkan beyefendi bir daha benim kapımı çalma senin kafanı gözünü kırarım diyerek üzerime doğru bir iki adım attı, elini kaldırdı mı hatırlamıyorum. Seni döverim gibi cümleler kullandı. Konuşmanın sırasına şuan çok hakim değilim.
Ben bu olay üzerine yöneticiye gidip yan komşumun kapısına çöp bıraktığını, uyarılarıma aldırış etmediğini ve benim üzerime yürüdüğünü ifade ettim.
Bu konu ile alakalı başka bir durum olmadı.

Ben bu kişiyi şikayet edebilir miyim? Ne olur edersem? Daha önce bu tip işlerle hiç bulaşmadım süreci hiç bilmiyorum. İşe yarar mı?

konu hakkında bilgisi olan, daha önce başına gelmiş olan varsa yprum bekliyorum.

arkadaş elin etnik kökeni malum insanlarıyla uğraşılır mı. insan dedim ama sen anladın tabi olayı. yerinde olsam en büyüklerden kapaklı bi çöp kovası alırdım. koyardım kapısının önüne. böcek geliyor bunu aldım size diye. havlayan köpeğe taş atılmaz. seveceksen sonra gelecek dibine köpekliğine devam edecek.

  • hasmetizm 2046  (06.11.18 08:31:31)
şikayet etsen de çözüm bulamazsın uğraşırsın boş yere düşman edinirsin. bu devlet seni hiç bir zaman korumayacak, insanı insana ezdiren bir sistemde sen duyarlı olursan çok bilmiş takıntılı yaftası yiyorsun. onun yerine çöpe bir tekme at tüm apartmana yayılsın, herkes bkunda boğulsun.

nezip bir semtte nezih ve eğitim seviyesi yüksek bir apartmanda oturuyorum. çöplerinizi sabah çıkarın diye yazı asılmasına rağmen her akşam standart çöpünü dışarı koyuyor.
  • mikahakkinen  (06.11.18 09:12:04)
çöpü açıp kapısnın önüne dökebilirsiniz. bu insanlar bundan anlıyorlar. her gördüğünüzde açın dökün, temizlesinler.

  • benaslinda  (06.11.18 09:22:57)
Yönetici öözüm taraftarı değil mi? Tekrarlıyorsa siz de tekrar yöneticinin başına ekşiyin. Olmadı her katın duvarına kapının önünde çöp bırakmayın yazısı falan astırın. Apartman toplantılarına katılıyorsanız orada da durumdan bahsedin. Toplu karar alınsın.

  • ninotevtidze  (06.11.18 09:26:27)
Seneler önce 'komşum' apartman boşluğunda saldırmıştı bana. Adli süreçten bir halt çıkmadı.
Keşke en başından muhatap olmayıp yöneticiye şikayet etseydiniz. Laftan sözden anlayan insanlar olsa kapının önünde biriktirmez zaten çöpünü. İfadeye çağırılsa taciz ettiğinizi, küfrettiğinizi vb. söyleyip işin için sıyrılması da çok kolay. Haklıyken haksız duruma bile düşebilirsiniz.
mika ve benaslında'nın dediği gibi çöpü bütün apartmana yaymak geçiyor insanın içinden.
  • auroraaurora  (06.11.18 09:27:41)
şikayet edersin, en iyi ihtimalle adamı ifadeye çağırırlar karakola, sonra hadi git bi daha olmasın derler. bu adamda nasıl bir etki yapar bilmiyorum.

az önce bir haber okudum, izmirde 2 kişi adamın önünü kesip haraç istiyor. bu adam da savcılığa gidip bu iki kişi hakkında şikayetçi oluyor. savcı bunların ifadesini alıp serbest bırakıyor. bunlar da sen bizi nasıl şikayet edersin diyip adamın evini sopalarla basıp evinde adamı dövüyorlar. kolunu burununu kırıyorlar. sonra savcı yine bunların ifadesini alıp serbest bırakıyor.

şimdi sen düşün adamı şikayet edersen bir şey çıkar mı diye.

aha da haberin linki www.milliyet.com.tr

aklıma gelen tek çözüm adamı belediyeye veya zabıtaya şikayet etmek. hani toplum sağlığı diye çöp evleri basıyorlar ya, oradan bir şey çıkabilir belki. adamların kapı önüne yığdıkları çöplerden dolayı apartmanı böcek bastı, uyarınca da üzerime yürüdü falan diye şikayet edin.
  • yemrem  (06.11.18 09:29:02)
bence copu apta dokene kadar, adamin kapisinin onune her akliniza geldiginde sise sise camasir suyu dokun. parasini da aidattan kesin, yoneticiye temizlik parasi almadigima sukredin, sadece malzeme parasini kestim diyin.

  • mavicorap  (06.11.18 13:17:30)
gözüne kestiyorsan sen onu döv, yok tırsıyorsan bir iki kişi bul dövdür. bu chomarium lar dayakla eğitilir.

  • ravenudon  (06.11.18 13:41:19)