Kazaya karıştım ne yapmalıyım

Merhaba

Benim hatamdan dolayı kaza oldu. Polisi çağırdım tutanak için. Araç kiralık ve sadece mini hasar sigortasi vardı.

Polisi bekliyoruz.

Şimdi be olacak ve süreç. Asıl işleyecek acaba?

Saygilar

Kiralama firmasini ara.

  • acemi  (05.11.18 11:16:40)
Öncelikle geçmiş olsun.

Maddi hasarlı kazaysa, yaralanma yoksa ve iki tarafın evrakları tamamsa polise gerek yoktu. Gelince de polis aranızda tutanak tutun diyecektir.

Araç yürür durumdaysa, hasar sadece kozmetikse, kiralık süresi bitince teslim edersin. Akabinde firma sana faturasını gönderir tamir masrafına ilişkin.
  • cakabo  (05.11.18 11:16:48)
kiraladığınız şirketin yardım hattını arayın. onlar yönlendirecek sizi.
tutanakla beraber başvuracaksınız, kaza sigortası falan oluyor kiralama bedeline dahil merak etmeyin.

kiralama firmasının eksperleri olayı inceleyip size dönüş yaparlar.
  • angelofdeath  (05.11.18 11:17:39)
Firmayı aradım polis çağırın dedi yada anlaşın dedi

Bende polis çağırdım

Nasıl anlaşmam var tutanak tutmam kazım acaba?

Ön tampon düşmek üzere
  • mertozkoy  (05.11.18 11:18:15)
Nasıl anlaşmam gerek daha önce hiç tutanak tutmadım

  • mertozkoy  (05.11.18 11:19:00)
hocam polis beklemeyin boşa. siz bolca ve geniş açılardan resim çekin. tutanak varsa tutanak tutun yoksa yakında bir kırtasiye varsa oradan alıverin.

Firmanın anlaşma dediği karşı tarafla anlaşma. Ön tampon bantla falan durmayacak gibiyse eğer çekici çağırın aracı çektirin.
  • giovanne  (05.11.18 11:22:54)
Sakin ol abi. Geçmiş olsun. Polise gerek yoktu, ama çağırmışsın boşver. Gelince anlaşın ya aranızda işte der ise eğer. Kaza tutanağı formunu doldurmanız lazım.

Kim suçlu öncelikle ? Buna göre yönlendirelim.
  • kablelvuku  (05.11.18 11:23:59)
kiralık araç ise mutlaka polis tutanağı istiyorlar.
sakın atlama o mevzuyu. kiralama firması doğru yönlendirmiş. kaza tutanakları ve polis tutanaklarını firmaya göndereceksiniz. eğer sigortanız karşılıyorsa sorun yok. yok karşılamıyorsa size rücu ederler muhtemelen kaza bedelini.

  • teritori  (05.11.18 11:24:47)
karşı tarafın ruhsat, ehliyet, sigorta bilgilerini almayı unutmayın bir de.

  • angelofdeath  (05.11.18 11:25:19)
Yarım saat oldu polis gelmedi trafik polisi nasip araniyor, 155i aradım yönlendireceğiz sesi ama galen dahi gelmedi

Suç bende kavşağa hızlı girdim arka sağ tekerine çarptım afamın
  • mertozkoy  (05.11.18 11:30:00)
polisi beklerken gerekli videolari fotolari cektiysen, diger aractada sende de tutanak ornegi yoksa, ruhsah fotokopisi falan cektirin, ayni yerde tutank bulursaniz alin doldurun, polis gelince hazir olursa hersey daha hizli halledersiniz, tamponu yerinde tutmak icin ne yapilabilir aklima birsey gelmedi fakat tampon boyle yerinden oynadiysa, baska hasar var mi diye kaputu kaldirip, asagidan falan da cek, misal icerideki bar bukuldu mu saglam mi vs diye.

cok cok gecmis olsun, nazar cikmis.
  • mavicorap  (05.11.18 11:46:57)
Polis sart polisi atlama

  • acemi  (05.11.18 11:48:46)
Her ikimizde mi tutanak tutmAlıyız ? Ben de vardı onu doldurduk

Bir de aracı kenara çektik fotoğraf sıkıntı okur mu bu şekilde
  • mertozkoy  (05.11.18 11:54:10)
Araç yeşil kart nedir arkadaşlar tutamakta var

Bir de sürücü görüşleri alanına ne yazmalı
  • mertozkoy  (05.11.18 12:01:20)
Polis halen Dahi gelmedi karşı taraf gidicem diyor ne yapmalı? Polis tutamağının alamadı

  • mertozkoy  (05.11.18 12:27:20)
ikinizinde tutanak tutmaniz lazim. kirtasiyelerde tutanaklar oluyor sanirim. eger fotokopi degilse karbon kopyali olur. bir kere yazarsin altina kopyasi da cikar. ikiniz de kazayi kendi gorus aciniza gore yazacaksaniz(ayni sekilde yazmaniza gerek yok). imzalayip, karsi tarafin ehliyet,ruhsat, sigorta bilgilerinin kopyalarini alip ayrilacaksiniz. maddi hasarli kazalarda polise gerek yok. karsi tarafa para falan vermeyin bir de. kiralama sirketi size faturayi sonradan gonderir.

  • crucio  (05.11.18 12:34:59)
Yeşil kartın sizinle bir ilgisi yok. O yurt dışından gelen araçlar için geçerli bir şey.

  • rahip janick  (05.11.18 13:38:28)
Polis geldi ama çift taraflı kaza olduğu için tutanak tutmadı. Sadece tek taraflı kazalarda polis tutanak tutuyormuş. Kiralama şirketi yanlış Bilgi vermiş.

Teşekkürler herkese bu arada yardımları için
  • mertozkoy  (05.11.18 16:40:41)