Müdürünüzle Anlaşabiliyor Musunuz?

Arkadaşlar müdürümle anlaşmakta sorun yaşıyorum. Aslında iyi birisi her konuda yardımcı olmaya çalışıyor ama teknik konularda bazen öyle saçma yorumlar yapıyor ki inanamazsınız. İçimden bırak allahını seversen diyorum. İtiraz edince daha da saçmalıyor ve ben bu saçmalıkları dinlemek istemiyorum. Kendi kafasına göre bazen bir projede teknik olarak özellile dikkat edilmesi gereken bir konunun üzerine gidiyor bu konunun çok önemli olduğunu belirtiyor, daha sonra başka projede o talebi yerine getirince kendi kendine gerek yok falan diyebiliyor. Çalışma enerjimi içine çekiyor desem yeridir. Siz müdürlerinizle ya da yöneticilerinizle nasıl anlaşıyorsunuz? Kafaya takmamak için bir yönteminiz var mıdır?

belki sizin anlayamadiginiz bir farklilik vardir, zannettiginiz gibi ayni teknik detayin farkli projelerde ayni onemi yoktur, bence direkt niyesini anlamadiginiz seyleri sorsaniz daha guzel gecer zaman is yerinde, gercekten gereksiz oldugunu dusunuyorsaniz, teknik bir sunum hazirlar, bir guideline biraraya getirir, fikrinizi kanitlarisiniz, bundan sonra da bir daha tartisma olmaz, firmaya kuruma katkinizdan dolayi da hem siz hem o daha mutlu olursunuz. yapici olmak lazim. ben daha cok yonetici grubuna daha yakin oldugum icin genelde calisan ile ugrasmak belasindan sikayetciyim.

  • mavicorap  (05.11.18 10:41:22)
hocam böyle insanlar her yerde var. Yapman gereken basit. "aa gerçekten süper fikir" diyerek kabul etmiş gibi yap, sonra unut. O vazgeçmez tekrar ederse, 3. tekrarda o işi yap. Yoksa gerçekten unut :)

  • lcha  (05.11.18 10:50:01)
"Kesin gereksiz diyecek ama ben yine de yapıyım nolur nolmaz"
"Benim içime siner hale gelsin de, o beğenmezse yine onun istediği şekilde değiştiririm"
Ben bu mantıkla çalışıyorum. Umursamama kısmı, zamanla oluyor alışıyosun.
  • megalomaniac  (05.11.18 10:55:49)
müdürümle anlaşıyoruz, ama direktörümle hiç anlaşamıyoruz. mümkün olduğu kadar konuşmuyorum onla da. hatta kaçıyorum (müdürüm bunun yanlış olduğunu söylüyor). bir şey yapmamı söylediği zaman, saçma bir şeyse, he diyorum geçiyorum ve yapmıyorum. memura bağladım zaten.
müdürüm ve diğer çalışma arkadaşım da aynı durumda olduğu için kendi aramızda dertleşiyoruz, o iyi geliyor.

  • pati  (05.11.18 11:10:30)
tabiki anlaşamıyorum. sene başında kendi daha çok ilerletebileceğim başka bi yere geçmemi engelledi. kadın yöneticiye karşı. bunu yüzüme de söylüyor. hem istemiyor hem de göndermiyor öyle bi tip. mnümkün mertebe yüz yüze gelmiyorum, konuşmuyorum. işle alakalı pek tecrübesi yok. zaman zaman benim sözüme geliyor ama asla senin dediğin gerçekten iyiymiş, doğruymuş demiyor. söylediği fikirlere asla karşı çıkmıyor tamam olur diyorum. uygulamasını takip etmiyorum bi zahmet kendi takip etsin.

kısacası asgari ölçülerde işimi yapıp mesai saatimi doldurduktan sonra evime gidiyorum. çünkü vakti zamanında beni göndermediği için "beni bi sene isteksiz bi şekilde çalıştıracaksınız, ekstra hiç bişey yapmam" dedim bu yüzden asla üzerime gelmiyor.
  • dedim ben sana  (05.11.18 11:14:07)
cevaplar için teşekkürler,

@mavicorap adam gerçekten kritik olmayan bir projede ki bunu kendisi de söylüyor çok titiz çalışmalıyız şunu da yapmalıyız deyip kılı kırk yarıyor. Sonra gerçekten çok önemli kritik projede aynı şeyleri biz söyleyince ya gerek yok falan diyor sonra 1 ay geçince çok dikkat etmemiz gerekiyor bunlara diyebiliyor.

Genel itibari ile işimi çok sahipleniyorum ama artık sahiplenmeyeceğim işimi yapar gerisine karışmam moduna bende gireceğim. Yazılanlardan anladığım kadarı ile ben işi gereksiz fazla sahipleniyorum galiba.

Tekrardan teşekkürler,
  • kraldan cok kralci  (05.11.18 11:57:50)