Vücudunun mehtelif yerlerinde dövmesi olanlar

Klasik dövme yaptırma acısı muhabbeti ile ilgili bir sorum var size.

Şimdi ben iğne fikri konusunda 5 yaşındaki bir çocuktan daha soğukkanlı olamayan saçma sapan bir insanım. Kan vereceğim zaman günler öncesinden gerilmeye başlıyorum hatta verdikten sonra 3-4 gün hep o iğneyi düşünüp kolumu hareket ettirmeden felçli gibi takılıyorum. Ben de ne kadar saçma olduğunun farkındayım ama maalesef elimde değil, aşırı derecede geriyor beni iğne fikri.

Bir yandan da yıllardır yaptırmak istediğim dövmeler var kafamda. Sırf dövme yaptırmış olmak için de istemiyorum, gerçekten benim için ciddi anlam ifade eden bazı şeyler dövme halinde dönüp duruyor kafamda. Ama işte yukarda anlattığım saçma bir durumum var. Sizce dövme yaptırabilir miyim ben yoksa kolumda bir çizikle falan ortamdan kaçar mıyım? Gerçekten çok acıtıyor mu ya? :(

Aynı durumdayım, yaptıracak gibi oluyorum ama sonradan "pff zaten dövme tam içime sinmedi" diyip erteliyorum. Ya cidden içime sinmiyor ya da baskıladığım korkum yüzünden kesin karar veremiyorum; her halükarda tenime saniyede yüzlerce iğne darbesi alacak olmak fikri beni ürkütüyor.

Hayatında fobi yenme tecrübesi varsa başarabilirsin aslında çünkü aslında o kadar acıtmıyor cidden, klişe ama kafada bitiyor.
  • Bruce  (05.11.18 01:18:22)
acı ile ilgili kendi tecrübemi aktarabilirim. sağ omzumun arkasında küçük, sol omzumun arkasında büyük, sağ bacağımda ise bayağı büyük dövmem var. ilkinde hiç birşey hissetmedim ama zaten dolgusuz ve basit bişeydi. sol omzumun arkasındaki dövme oldukça dolguları olan ve uzun süren bir dövme olmasına rağmen acı hissettiğim tek yer koltuk altıma doğru uzanan kısmıydı ki orada deri daha ince ve kemiğe yakındı.

ancak sol bacağımdaki dövmemde bir gece önceden çok içmek gibi bir hata yaptığım için inanılmaz canım acıdı. alkol damarları genişletip kanamayı arttıran bir etki yapıyormuş. eğer öyle bir hata yapmasam o acıyı da çekmeyeceğimi düşünüyorum. sonuç olarak kemikli bölgeye ve ince deriye yapılan dövmeler görece olarak acıtabilir ancak onun dışında dövmenin düşünülen kadar bir acısı ya da hissi olmuyor. tabi bünye ile de ilgili bir durum.
  • hypathia  (05.11.18 01:34:53)
m.youtube.com

3.20yi izle ve vazgec :)
  • acemi  (05.11.18 02:32:07)
Hayır acımıyor. Yaptırasın varsa acıdan korkmana hiç gerek yok.

  • eazy  (05.11.18 02:36:47 ~ 02:38:46)
derinin ince kısımları daha fazla acıyor diyebilirim. ama o da bir süre devam ediyor sonra uyuşuyor ve pek bir şey hissetmiyorsun. nerene yaptırmayı düşünüyorsun mesela?

  • prasinos  (05.11.18 09:30:51)
geçende kol içine yaptırdım, kedi tırmalasa daha çok acırdı o kadar söyleyeyim. telefonla falan oynadım dövme yapılırken.

  • sir gawain  (05.11.18 09:47:25)
çok büyük bi dövme yaptırmayın o zaman. benim de iğneyle alakalı korkularım vardı, o yüzden ilk dövmemi siyah düz yazı şeklinde yaptırdım. internetten "neresi en az acır" diye bakmıştım. yıllar geçti, hala çok acıdığı söylenen yerlere dövme yaptırmaktan kaçınıyorum nedense.

  • nice tnetennba  (05.11.18 10:09:30)
Ben kendime şunu hatırlatıyorum, size de tavsiye ederim: dövme sadece yapılırken acıyor, o da acıdığı kadar işte. Dövmeniz bittiğinde devam eden bir acı değil o. Dolayısıyla o anda dişinizi biraz sıkmanız yeterli. Hatta şöyle söyleyeyim, dövme sanatçınız kimse elinde makine ile temas ederken hafif bir acı, adam/kadın makineyi çektiği anda yine normalsiniz.

Ben dövme acısını birşeye benzetsem güneş yanığına benzetirdim, öyle bir his zira. Aynı yerin üstünden tekrar tekrar geçerlerse biraz acıyor, mesela watercolour falan yaptırırsanız aklınızda olsun.
  • sopiro  (05.11.18 10:20:49 ~ 10:21:43)
yaptırdığın yer önemli.
genel olarak acıtmaz ama aşağıdaki gibi bir liste var. (bende kol içinde var. çok ince ve bir süre sonra müptelası olabileceğin tatlı bir acı vardı. korkulacak kadar bir acı hissetmedim. dediğim gibi müptelası bile olursun o acının :))

---
Acıdan hoşlanmayanların uzak duracağı kırmızı alanlar:
Ayak altı, diz kapağı, baldır içi, koltuk altı, kol içi, kulak çevresi, boyun, omurga üstü, kuyruk sokumu, kaburga altı, kafa derisi, meme, dudak içi, parmaklar
  • teritori  (05.11.18 10:27:32)
İki kolumda da dövmem var, acısı bağımlılık yaratacak kadar güzel bir acı. Yalnız dövme yaptırırken heyecan yapıp tansiyonu düşen ve ara vermek zorunda kalan arkadaşlarım da var.

Acıyı tarif etmek gerekirse kolunu yanlışlıkla bir yere sürtmüşsün gibi.

Belli bölgeler çok daha hassastır, misal boyun, göğüs, diz altı, kasık.
  • kimlanbu  (05.11.18 12:12:42)