hangi bilgisayarı alırdınız?

1- www.amazon.de
2- www.amazon.de
3- www.amazon.de
4- www.amazon.de
5- www.amazon.de

kullanacak kişi bilgisayar programları (adobe vs) ile ilgilenecek. en iyisi hangisi? tercihiniz hangisi olurdu?

özel bir nedeni yok. denk gelmiş sanırım.

  • a man alone  (04.11.18 23:09:08)
U serisi işlemciler, performans isteyenlere tavsiye edilmiyor. Daha çok ofis ve tarayıcı kullanacaklara öneriliyor. HQ işlemcili bir bilgisayar almak daha iyi olabilir.

Hq serisi işlemciler, u serisi işlemciler diye aratıp veya işlemci seçimi diye aratıp ayrıntılı bilgi edinmenizi tavsiye ederim
  • apdulera  (05.11.18 00:03:54)
Asus(4.link)ta 7. gen islemci var onu ele oncelikle. madem bu fiyatlara ve bu boyutlara cikiyorsun, ya 32GB RAM'li al, yada kendin upgrade edebilecegin sekilde olanlardan al. dikkat edecegim en son sey HDD/SSD'nin boyutu olurdu. hatta buradan kisabildigin kadar kisman bence mantikli. 256GB SSD'si olsun yeterli. 100$'a 2TB'lik portable hdd'ler satiliyor. geri kalan storage ihtiyacini onunla giderirsin. gerci cizim, 3d tasarim vs yapacaksan ve proje dosyalari buyuk oluyorsa 512'lik de alabilirsin. digerlerinin de dedigi gibi 8750 alabilirsen daha iyi tabi ama 8550'de yeterli olur bence. 8550 ve 8750 arasinda cok bir fark yok birisi 4 cekirdek 8 threadli iken digeri 6 cekirdek ve 12 threadli. eger CPU agirlikli ve paralel isleme dayali programlar kullaniyorsan 50% performans artisi demek gerci. bunun karsiliginda ama enerji sarfiyati daha fazla. ama 3d tasarim ve cizim programlari kullanacaksan GPU'ya daha cok onem vermen gerekir. bu markalar icinden de HP'ye karsi daha bi sempatim var. kendi tecrubelerime nazaran daha saglam oldugunu dusunuyorum. eger tum secenekler bunlarsa HP probook 32GB RAM+256GB SSD'li modeli alirdim (1399euro).

  • crucio  (05.11.18 01:25:27 ~ 01:28:33)