ingilterede ucuz olan şey

sık sık ingiltereye gidip gelen biri için öneride bulunacak birileri var mıdır?

satmak için olur, kullanmak için olur. türkiyede bunu bulamazsın gitmişken şunları al vs. gibi.

Klasik olacak ama Turkiyede hersey bulunuyor.
Ben salt&vinegar (mavi kutu) Pringles ve IrnBru getiriyordum arkdaslara ama artik onu bile mahalle bakkalinda buluyorsunuz.

Elektronik Britanyad pahali. Granti sureci/iade vs kolay calismaz. Prizleri farkli ayrica (minor issue).

Giysi ucuz ve kaliteli olabilir. Marks&Spencerde da aynisi var diyabilirsiniz ama fiyatari karsilstirin. Ingileteden alacaginiz da Made in Turkey, ama uzerine ithalay/tuketim vergi vs eklenmedigi icin TR den daha ucuza gelebilir. Bir de cocuk giyiminde vergiler cok dusuk sanirim.

Kitap da vergi orani sifir (0%) Britanyada. Ingilizce egitim kitaplari ve olabilir. Ama onda da internetten fiyatlari karsilastirin derim. Ayrica tasimasi agir olur.

Benim tavsiyem kaliteli giysi. Eger butceniz elveriyorsa ve M&S, Slaters vs gibi yerlerde iyi secimler yaparsaniz (Made in Bangledesh/China filan olmayan), gercekten kaliteli (yeni uzun sure kullanacaginiz) seyler alabilirsiniz. Mesela takim elbise.
  • parcxerox  (04.11.18 17:29:10)
eger spor yapiyorsan ya da outdoor merakin varsa bu tur malzemelerin cok iyi ve ust modelleri daha uygun fiyata bulunabiliyor ya da turkiye'ye hic gelmemis oluyor. ya da cok iyi kalin bir kaban vs. gibi. bu tur seylere bakabilirsin.
ayrica marka merakin varsa, kadinsan marka canta ayakkabi, erkeksen saat ayakkabi vs. gibi.
bir de teknolojik aletler elbette. onun disinda her sey turkiye'de var bence de. hatta tekstil vs. kesinlikle degmez.
  • themeningrey  (04.11.18 17:34:02)
buna da bir gozatin...

"The food items that homesick Brit expats are having shipped across the globe"

www.dailymail.co.uk
  • parcxerox  (07.11.18 23:33:57 ~ 23:34:58)
Kirtasiyeye merakliysan orada daha guzel seyler var.

  • durgunfoton  (07.11.18 23:51:21)