Yenidoğanda sarılık

6 günlük bir kızım var. İki gunlukken eve geldik ve sarılık oldu. Ertesi gün değerler yüksek çıkınca hastaneye gittik ve Foto terapi yapıldı. 2 gündür 12 saatte bir hastaneye gidip bilirubin olcturuyoruz ama terapi ile düşen değerler tekrar yükseldi.

Pik değer 357 diye hatırlıyorum ve sanırım şuan 340 civarlarında (tamamen yanlış hatırlıyor olabilirim) bebek sürekli uyuyor ana emiyor da. Kalıcı bir zarar oluşmasından korkuyoruz. Tavsiyeniz var mi

Yenidoğan birçok bebekte oluyor artık emdikçe geçiyor. Ablamın bebeği birkaç gün hastanede kaldı bu yüzden. Arkadaşımın bebeği de aynı şekilde. Şu an ikisi de oldukça sağlıklı.

Korkulacak bir şey yok doktor tavsiyelerine uymaya devam edin bence.

Geçmiş olsun.
  • emfuzi  (03.11.18 14:01:10)
Allah bağışlasın öncelikle. Uyanık tutmaya ve beslemeye çalışın. Anne sütü az geliyor olabilir. Biz mecburen mama vermiştik ve mamaya başlar başlamaz 2-3 gün içinde atlatmıştı. Yine de doktora danışın tabi. Geçmiş olsun.

  • shotcrete  (03.11.18 14:14:27)
Perdeyi açıp camın önünde çıplak güneşe tutun bol bol, beslenme tavsiyelerine uyun.

Merak etmeyin geçecek.
  • John Bloor  (03.11.18 14:24:52)
Lütfen bebeğe mama verin. Ne bebeğe nede kendize eziyet etmeyin. Bebek aç olduğu için oluyor. Mama verip karnını doyurduğunuzda üç güne kalmaz geçecektir.

  • Neyazayım  (03.11.18 16:09:34)
Neyazayim +1
Hazir mama verin.

  • tunaktunaktun  (03.11.18 17:46:59)
güle güle büyütün.

sarılık yenidoğanlarda çok rastlanan bir hastalık. beslenmesine özen gösterin, doktorunuzu dinleyin hiçbir şey olmaz.

kalıcı bir etkisi olmaz, rahat olun.
  • babilbaligi  (03.11.18 19:09:18)
tanıdığım başkalarının da bebeği sarılık oldu 2 hafta hastane de yatan ds oldu şimdi turp gibiler

umarım bir an önce sağlığına kavuşur beraber mutlu bir hayatınız olsun hocam
  • oscar  (04.11.18 01:14:45)
Sarılık yenidoğanda karaciğer enzimlerinin başlangıçta yetersiz çalışmasıyla oluyor.her bebekte olabilir bu durum.fototerapi de bebekteki bilurubinin vücuttan daha kolay uzaklaştırılması için veriliyor.birkaç gün içinde fizyolojik sarılığı atlatıp hiçbir problem olmadan devam edecektir.merak etmeyin

  • birdposing  (04.11.18 08:05:25)