screen lock iptal etme

Samsung S5 odel telefon kullaniyorum. Bir ara yapmis bulundum ve telefonu pattern ile kilitledim. Simdi bu kilidi iptal etmek istiyorum, surekli gun icinde yoruluyorum ve guvenlik sikintim da yok.
Fakat arada ne olduysa su anda bana screen lock "none" opsiyonunu kapatmis.
"disabled by administrator , encryption policy or credential storage" diyor..
Hangi program bunu disable etmistir?Ben nasil duzeltebilirim?

uygulamalardan birisi o izni almış değiştirmiş. araştırmam lazım bir yerlerden o uygulamanın hangisi olduğunu bulup o yetkiyi kaldırma durumunuz oluyordu.

müsait olunca-cevap bulamazsanız döneceğim.
  • bana nicki gerek nicki  (31.10.18 16:54:20)
Bankaların aplikasyonları yapıyor olabilir,
Mail programları yapıyor olabilir.
Aklıma gelenler bunlar, bir şey daha yapıyordu sanki ama, anımsayamadım. editlerim hatırlarsam.
Yüksek ihtimalle banka aplikasyonu ama.
  • veritaslibertas  (31.10.18 17:34:29 ~ 17:35:14)
security kisminda "find my device" diye bir device administrator uygulamasi vardi, onu disable ettim, ama sorun cozulmedi..
Credential storage bolumunde ise "trusted cridentials" kisminda yuzlerce "cridential" var. onlar ne listesi anlamadim, hepsi tikli ama..
Clear cridentials diye bir opsiyon var. bu da onemli bir sey midir? sorunumu cozer mi bilemedim ve cesaret edemedim...
  • honfleur  (31.10.18 17:42:46)
@veritaslibertas peki bunu nasil kaldirabilirim?

  • honfleur  (31.10.18 17:43:47)
www.google.com.tr

Bir şuraları kurcalayın. Telefonum xiaomi, muhtemelen ayarlarımız çok farklıdır o yüzden tarih edemeyebilirim.
  • veritaslibertas  (31.10.18 17:48:34)
@veritaslibertas kurcaladim. Orada da "clear cridentials" diyordu, valla artik nedir ne degildir bilemeden clear ettim ve sorunum cozuldu..

Ne yaptigimi bana aciklayabilecek bir arkadas olursa sevinirim gene de:)
  • honfleur  (31.10.18 17:54:25)
veritaslibertas'ın attığı linkte sd kart şifreleme çoklu kullanıcı oluşturmadan filan olabileceği yazılmış. Vardır orada belki yaptığınız

  • fatih baker  (01.11.18 03:29:41)