Dis kaplama nasil oluyor?

10 yil once kanal tedavisi yapilan disimin kosesi kirildi ayni sekilde kanal tedavisi olan diger disiminde dolgu malzemesi kotu oldugu icin o da kaplama yapilacakmis. Uzun bir is mi bu kaplama olayi? Bir de yanindaki iki disi de torpuluyorlarmis dogru mu acaba?

Tek diş yaptıracaksanız sadece o dişi törpülerler.

  • ninotevtidze  (30.10.18 11:47:27)
Devlet hastanesinde gidicem guvenemiyorum bir kere de ozele falan gostersem dolguyla falan kapatamazlar mi kirigi acaba? Daha öncesinde devletin kanal tedavisi olacak dedigi disi ozelde doktor araya ilac koyup ustune dolgu yaparak iyilestirmisti. Simdi rontgende o disimi sordugumda orada sorun yok dedi.
Devlet nedense direk kanal tedavisine yonlendiriyor.

Bide bu kirik disime zaten kanal tedavisi yapilmisti ici yontuldu disi da torpulenirse bu kaplamayi ne tutacak?
  • ceann deas  (30.10.18 12:12:37)
Bu zamana kadar dişlerinden kanal tedavisinden köprüye, kaplamadan diş eti ameliyatına, çekimden dolguya kadar birçok şeyi yaptırmış biri olarak söylüyorumki devlet hastanelerinde kaplama yaptırma. çekim, dolgu falan onlar basit, yaptırabilirsin. ama kaplamanın estetik olarak da düzgün durması gerekiyor malum.
fiyatlar değişiyo. yeni piyasayı bilmiyorum. bikaç kliniğe git öğren. zaten çoğu yer muayeneyi ücretsiz yapıyor. ve evet @ali159 un da dediği gibi tek diş için yanındaki iki sağlam dişi de törpülüyorlar. eğer arızalı diş görünmeyen bi yerdeyse kaplama yaptırmazdım ben de olsam.

bu arada diş kurtarılabilir vaziyetteyse çekmezler. dolgu, kanal tedavisi her ne gerekiyorsa onları yaparlar. ben de çektirmeni tavsiye etmem. şahsi fikrim.
  • moratoryumkisilik  (30.10.18 12:22:51)
Sakin kalitesiz kaplama yaptirma o dişi kaybedersin ben kaybettim aman ozelde kalitelisinden yaptir
Diger disleri torpuleme olayina köprü deniyor
Kaplamada tek dişi torpuleyio etrafina o malzemeden dis yapacaklar
  • basond  (31.10.18 08:30:44)