Balkan rotası oluşturmaca

Merhaba arkadaşlar,

Ocak sonu için Saraybosna'ya bilet almış bulunmaktayım. 1 haftam var toplamda. Resmideki gibi bir rota oluşturdum(saraybosna - mostar - kotor, budva - tiran - ohrid, üsküp - belgrad - saraybosna). Sizce fazla mı yoğun olmuş 1 hafta için? Şehirler küçük olduğu için saraybosna ve belgrad hariç yarım gün ve 1 günde gezilebilirler gibi geliyor?

Önerilerinizi alabilir miyim? Ekle ya da çıkart dediğiniz şehirler var mı? Arabayla geziyor olacağız bu arada.

Teşekkürler şimdiden.

arnavutluk'a gitmeye hiç gerek yok. makedonya'da da ohrid dışında benim beğendiğim pek bir yer olmadı. ilk gitmeye bu rota yapılır belki ama yolda olacaksınız çoğunlukla. bosna ve karadağ'ı epey sevmiştik.

  • Marcus Aquila  (29.10.18 16:39:16)
Tirani cikart hocam

  • brkylmz  (29.10.18 16:59:56)
2014 Eylül'de Üsküp'ten başlayıp Tiran'da sonlandırarak otostopla gezmiştim tam olarak bu rotayı 18 gün boyunca. Bir hafta için bu kadar uzun yolculukta yol yorabilir.

Üsküp'te Matka kanyonu güzeldi baya. Eğer doğa seviyorsanız ilgi çekici olabilir.

Ocak'ta gezdiğiniz tüm şehirler inanılmaz soğuk olacaktır, fyi.

Aslına bakarsanız evet bir günde gezilebilir birçoğu, araba da olması iyi olmuş. belgrad'da rahat 3 gün geçirebilirsiniz fakat soğuk olduğu için tadı tam çıkamayabilir.

Zamanınız kalırsa Shkoder gölüne de uğrayabilirsiniz. Montenegro'da hava soğuk olacağı için denizi filan deneyimleyemeyeceğiniz için oralarda daha az kalabilirsiniz.

Tiran da değişik bir şehirdir, görmeye değer. Kültürleri Balkan kültüründen oldukça farklı. Bu şehirlerde free walking tour'ları da deneyimleyebilirsiniz şehirler&ülkeler hakkında biraz bilgi sahibi olmak için.
  • alliswell  (29.10.18 17:04:59)