wordpress admin paneli

wordpress'te bir site yaptım. buna ekstradan yine wordpress kullanarak admin paneli gibi bir şey yapabiliyor muyuz ?

istediğim şeyler de basit aslında, yeni sayfa alt sayfalar ekleme, post ekleme ile mevcutları düzenleme, görsel ekleme kaldırma çıkarma vb.

amacım atıyorum bu siteyi ufak tefek değiştirip basit site isteyen eş dosta vereyim bi ticari kaygım yok ancak siteye ekleme çıkarma yapmak için de beni yormasınlar. kullandığım menuden bir şeyleri değiştirmeleri zor gözüküyor az çok anlayan elbet yapar ama işi basitleştirmek lazım biraz.

yapmak istediğini anlamadım. Zaten wordpress'te admin paneli var?

  • binder dandet  (29.10.18 11:06:54)
hiç wordpress'e bulaşmadan, ayrıca; atıyorum siteadı.com/admin gibisinden bir giriş ayarlayım

yukarda bahsettiğim sayfa ekleme çıkarma, içerik düzenleme gibi çok basic işlemler için menuler koyayım burdaki değişiklikleri de wordpress olan siteyle ilişkilendireyim.

benden başka kimsenin wordpress admin şeysine girmesine gerek olmasın gibi.
  • jugador  (29.10.18 11:11:49)
hocam o dediğin için plugin olabilir ve fakat kullanıcılara rollerine göre ayrıcalık sağlayarak dediğin şeyi yapabilirsin. Atıyorum contributor dersin birine, ayarları değiştiremez ama post atabilir..

şuradan bakınız: www.wpbeginner.com
  • binder dandet  (29.10.18 11:17:47)
subdomain kurabilir ya da bir uzantiya basit baska altyapilar kurarak baskalarina kullandirabilirsiniz. Ama ayni sitede diger yetkileri olmadan yazi ve sayfa ekleme yetkisini admin paneline girmeden yapmak olanakli olmaz diye biliyorum.

  • her giriste sifresini unutan adam  (29.10.18 11:33:38)
yetkileri duzenleyen pluginleri kurcalayin. soylediginiz seyi anladim ama ugrasmaya degmez onunla.

3-4 tane farkli yetkilerde kullanici profili olusturup istediginize istediginiz yetkiyi verirsiniz.
  • brkylmz  (29.10.18 11:55:26)
Bunun için temalar kullanılıyor zaten, uğraşmana gerek yok. Kaliteli temalarda sürükle bırakla bile sayfa özelleştirilip eklenebiliyor.

Kullanmak isteyen adamın da ucundan anlaması yeterli.
  • kimlanbu  (29.10.18 12:57:09)