sıcak içecekleriniz

kısın evde neler içiyorsunuz? yeşil cay- siyah çay- kahve döngüsünden sıkıldım. sıkılmak da değil aslında, sürekli sıcak bir şeyler içmek istiyorum ve sürekli içince çok fazla tüketmiş oluyorum bunları. abartmak istemiyorum, hepsi diüretik ve aslında çok fazla tuketilmemeli. evet siz neler içiyorsunuz? yüksek kalorili yüksek glisemik indeksli seyler hariç.

mutlu musunuz kış seviciler...... doğalgaz faturasını umursamak zorunda olanlar olarak bir süre evlerimizde daha az konforlu bir hayat surecegiz......

Çubuk tarçınlı ıhlamur.

Mutluyum :v
  • lüzumsuz adam  (26.10.18 21:07:58)
Doğuş - mistik çay
İçine süt ekliyorum.

  • megalomaniac  (26.10.18 21:12:51)
kış çayı. hazır değil kendinin yaptığı.

  • goodz  (26.10.18 21:15:15)
adaçayı, ıhlamur, hibisküs, yeşil çay, limonla tüketirim şeker kullanmam.

ama yine en çok içtiğim kahve.
  • killerbee  (26.10.18 21:23:39)
kış çayı diye bir zımbırtı var, aktardan aldım. ingiliz usulü demleyip içiyorum.

  • Tears of Devil  (26.10.18 21:30:28)
dogus mistik cay ama ben sut eklemiyorum. bi de sahlep bol tarcinli, bayilirim

  • in vino veritas  (26.10.18 21:30:35)
rus çayları aldım onlardan içiyorum. muazzam

  • prasinos  (26.10.18 21:50:03)
Doğuş mistik, kuşburnu, elma çayı, büyülü bohça, gece yatmadan önce dogadan'in relax karışımıni içtiğim oluyor. Bazen de ıhlamur. Chado'nun da çok değişik çayları var; ben yeşil çaylarını çok seviyorum, şimdi birkaç değişik çay da sipariş verdim. Henüz denemediğim için yorum yapamıyorum.

Ayda bir sicak çikolata ödülümu de unutmuyorum tabii ki.
  • fraise  (26.10.18 21:50:42 ~ 21:51:20)
paran varsa twinings'in çok güzel çayları var, çeşit çeşit. mesela ananaslı ve narlı yeşil çay, berryli çaylar ve dahası. onlardan içiyorum ben.

  • giovanne  (26.10.18 22:02:50)
@goodz+1
Kış çayı ve kendi yaptığım. Yalnız benimkisi biraz değişik. Evde hangi meyve varsa hepsinin yarısını yıkayıp iri dilimleyip demliğe koyuyorum ve üzerine su ekliyorum. Diğer yarılarıni da çayı hazırlarken yiyorum. Misal 1 elmanin, portakalın, mandalinanın, narın, muzun vs ne varsa yarisini demliğe aliyorum. Varsa nane de ekleyip 10 dk kadar kaynatıyorum. Ocaktan alip blenderdan geçirip iciyorum. Bunu içtikten sonra grip nezle vs namına hiçbir şey kalmıyor.

  • Amaranta ursula  (26.10.18 22:21:52)
Nescafe dolce gusto kapsüllü makina var. Lattesi macchiatosu iyi gidiyor.

  • kumulatifvergimatrahi  (27.10.18 19:02:52)