Türk Telekom'un batması

Selamlar,

Türk Telekom'un mevcut duruma geleceğini öngörüyor muydunuz? (Bankalara olan borçların ödenememesi nedeniyle hisselerin bankalardan oluşan konsorsiyuma devri) Yıllar boyunca gösterişli reklamlar, kampanyalar vb. yapmışlardı hatırlıyorsanız özelleştirildikten sonra.

Merak ettiğim şey önceden bu durumu öngördüyseniz size göre hangi göstergeler önemliydi?

2. soru da bu şekilde aşırı gösterişli reklam vb. kampanyalar yapan şirketleri yıldızların ölmeden önceki kızıl dev safhasına benzetebilir miyiz?

Teşekkürler

hizmet kalitesindeki akıl almaz düşüş ve üyelik iptali konusunda çıkardıkları über zorluklar

geçtiğimiz 1 yılda nasıldı bilmiyorum ama buralarda çok duyuru gördüm, kapatıcam, muahttap bulamıyorum, abone oldum 2 aydır internet bağlanmadı muhattap bulamıyorum vs vs gibi.
  • killerbee  (25.10.18 12:01:59)
Anladığım kadarıyla zaten amaç buymuş. Yabancı şirket Türk bankalarından aldığı krediyle değerinin çok altında bir paraya şirketi satın alıyor, kredinin nereye harcandığı belli değil. 3-4 yıl önce de zarar açıkladıklarını hatırlıyorum. Ondan sonra da durumun değiştiğini sanmam.
Afiyet olsun.

  • auroraaurora  (25.10.18 12:13:25 ~ 12:13:53)
eksisozluk.com

2004-2005'te öngören olmuş.

Türk Telekom hala değerli bir şirket, pek anlamıyorum bu şeylerden ama hala güçlü ve kendini toparlayabilecek seviyede olduğunu düşünüyorum ama iyi yönetim lazım.
Batansa türk telekom hisseleri sahibinin batması gibi bir şey aslında diye biliyorum, yoksa batık şirketi kimse haczetmez sanırım.
  • atom karincanin torunu  (25.10.18 12:34:19)
Ülke altyapısı adamların. Mümkün değil batması.

  • the real brad pitt  (25.10.18 13:13:42)
Türk telekom, kar eden, tekel olan bir şirket.

Bankaya devrinin sebebi, özelleştirme ile satılan Arap/İngiliz firmasının Türk telekomun içini boşaltması ve bankalardan aldığı krediyi ödememesi.

Normal şartlarda hisseleri bankalara rehinde verilemezdi ama birileri(!) müsaade etmiş anlaşılan.

.
  • kartallar yuksek ucar  (25.10.18 14:01:49)