D3200 Üstüne Ne Alınabilir?

Standart lensli Nikon D3200 kamera var evde.

Gökyüzü fotoları çekmeye yeterli midir? Özel bir geniş açılı lens, gövde falan almam gerekir mi? Yoksa sadece kumanda alsam yeter mi? Tripod mevcut.

güzel geniş açı bi lens alsan en az 4-5bin yazar.

makina da çok iyi bişey değil.

zaten gece ben astro çekicem falan diyorsan hiç olmaz, iso performansı çok kötü nikonun alt modellerinin.

gökyüzü bulut için lens alınmaz zaten. keskinlik yok bişey yok.(gündüzü kastettim.)

mavi - sarı - beyaz - kırmızı renk, bulutlar zaten keskin olmayan şeyler.

ayrıca makina dx sensörlü, crop makina yani. geniş açı lens alsan 4 5 bin verip sigma art serisi f1.4 falan bu sefer lens fx olacak makina dx, yine fx gibi geniş bir açıya sahip olmayacaksın.

kit lensi dediğin ya 18-55 ya 18-105 falandır. en fazla 18 e aldığındaki gibi bir açıya sahip olursun.

tabi hadi dersen ben 8mm-14mm-16mm alcam ama onda da fark etmez pek.
  • killerbee  (24.10.18 16:28:04 ~ 16:39:28)
gövde olarak full frame makinaya ihtiyacın var eğer gökyüzü çekmekten kastın gece gökyüzü, ay, samanyolu fotoğraflarıdan bahsediyorsan. iso başarımı yüksek bir apsc de iş görür ama hakkını vermek için full frame alırdım ben olsam. bütçe olaylarına girmediğin için makine önermiyorum ama ortalama bir tanesi bile işini görecektir.

lenslerle ilgili şöyle bir chart var, oradan fikir alabilirsin.
petapixel.com
  • Bruce  (24.10.18 16:39:53 ~ 16:43:22)