Yurtdışı okul

25den sonra yurtdışında üniversite kasılır mı ? Kendime güveniyorum burada tuzum kuru ev araba arsa kira herşey var ama elimde diploma ve meslek yok , 45ime 50me kadar yurtdışı odaklı bi kariyer düşünüyorum motivasyona ihtiyacım var sanırsam , bulgaristanda psikoloji okumayı düşünüyorum , fikir ve önerilerinize açığım , msa’da 1 sene aşçılık eğitimi almayıda düşünüyorum ama o meslek bana göre mi emin değilim

ev arsa kira varsa bulgaristan'da psikoloji okumak yerine daha idealist olabilirsin. hiçbir şeyi olmayan insanlar almanyalarda, kanadalarda okumaya çalışırken bulgaristan komik geldi biraz.

  • lesmiserables  (24.10.18 13:46:27)
direkt lisansa gidilecekse genelde ingilizce değil kendi dillerinde oluyor o programlar. maddi sıkıntı yoksa 1 yıllığına dili öğrenmeye gidilebilir, sonrasında da 2-3 yıllık bir program olabilir. yaş geç değil. batı ve kuzey avrupa ülkelerine bakın derim.

bu arada yurtdışında psikoloji çok riskli. insanları anlamakla ilgili olan bir bölüm, resmi dili ingilizce olan yerlerde bile iş bulmak zor olacakken diğer ülkelerde çok çok zor. kendi dillerinde çok iyi seviyede olmak gerek.
  • senolll  (24.10.18 14:42:00 ~ 14:43:31)
Yanlış anldınız, bahsettiğim şeyler ileride bana kalacak şeyler , şuan sıfırım 40ımda türkiyeye döndüğümde olacak şeyler bu evler arabalar , şuan kimsenin bana bişey verdiği yok , 1 sene içinde biriktirebileceğim maksimum parayla ancak bulgaristanda lisans parası yetio ondan dedim , gittiğim zaman ülkede iş bulup lisans paramı vr hayatımı idame ettirmeyi düşünüyorum , ailemin desteği yok evmiş arabaymış şuan için yok, babam haftasonu tatili olan sigortalı dandik bi işe sokup evlendirmenin peşinde beni , ben kendime bi kariyer çizmeye çalışıyorum beceremezsem döndüğümde zaten bitik bir maddi duruma sahip ailem olmayacak

  • docrivers  (24.10.18 16:06:19)
eger kariyer odakli biri degilseniz, ozellikle de beyaz yaka olmak istemiyorsaniz, sizin yerinizde olsam hemsirelik, yasli bakimi, vs. gibi bir bolum okurdum. yurtdisinda bu konuda ciddi ihtiyac var. ascilik da mantikli. artik beyaz yakaya, daha fazla isletme mezununa, daha fazla muhendise, daha fazla masa basi is yapana kimsenin ihtiyaci yok bence. ayrica bulgaristanda psikoloji okumak epey kotu bir fikir (eger bulgarcaniz anadiliniz seviyesinde degilse).

ek: ayrica 25 yas hic bir sey degil, hele de yurtdisinda. eger diliniz varsa, ya da gelistirme imkaniniz dusunmeyin bile. hem de 17-18 yasinda ne okudugunu anlamayan birinden cok daha verimli gecirirsiniz bu vakti.
  • kassiopeia  (24.10.18 17:25:54 ~ 17:37:42)
Kassi fikir istiyorum ben , çevremde zen master gibiyim psikolojide baya başrılı olacak bi tipim bulgaristanı basamak olarak düşünüyorum, meslek ve kariyer hedefim tabiki var ama bunun için önce bir ülkeden çıkmak ingilizceyi geliştirmek lazım , İrlanda dil okulları 6 aylık eğitime çalışma izni verio iş bulma korkusu dışında hemen giderim ama ancak dil okulu parası birikir , derhal çalışmaö lazım gittiğim yerlerde mesela , fikir alternatif planlara ihtiyacım var

  • docrivers  (24.10.18 18:33:58)