Televizyonda Samsung mu, LG mi

s.b.

Samsung

  • amortisman  (21.10.18 22:14:47)
LG

hadi bakalım;)
  • late viper  (21.10.18 22:15:35)
Taşınmadan önce Lg smart tv vardı memnundum 2 sene aralıksız kullandım sorunsuz biçimde.

Şimdi Samsung var yeni evimde o da iyi, ondan da memnunum.
  • bos gezenin bos ustasi  (21.10.18 22:16:51)
lg

  • sutlu nescafe  (21.10.18 22:24:09)
servis yaygınlığı açısından samsung.

konutu sigortalayıp elektronik cihaz sigortası almayı unutmayın
  • Delay Fuze  (21.10.18 22:24:42)
şaka bir yana, ne istediğin önemli...
ben alırken 4K x265 video oynatması ve altyazı renk vb ayarlar benim için önemliydi. Ben alırken tüm bunları yapabilen ve bütçeme uyan LG'ydi, aldığım televizyondan gayet memnunum ama önceliği TV izlemek olan biri pek memnun olmazdı zira TV tarafı klasik TV gibi aç hemen kanallarda cirit at şeklinde değil, aletin kendine gelmesi biraz zaman alıyor ve kanal geçişleri de çok hızlı değil ancak ben neredeyse hiç TV izlemediğimden hiç umrumda olmadı.

Televizyonu almadan önce carrefour, mediamarkt, vatanbilgisayar vb aklına ne kadar yer geliyorsa gezdim televizyonları inceledim, yanımda USB bellekle videoları denedim öyle aldım. sende isteklerini belirleyip öyle aramalısın.

şu an durumlar nasıl bilmiyorum ama ben alırken samsungların renkler aşırı canlıydı, böyle abartılmış aşırı canlı renkler bana gerçekçi gelmiyor. bir de yine samsunglarda 5-6-7 gibi seriler oluyor, bir seriden altının görüntüsü bariz kötü olur. üst serinin de fiyatları katlanır.

dediğim gibi şu an durumlar nasıl bilmiyorum tekrar bakmak gerek.

benim alet: LG 49UF8507.
  • late viper  (21.10.18 22:29:03 ~ 22:31:17)
aynı, ucuzu tercih sebebi

  • anily  (21.10.18 22:29:36)
emin degilim ama LG’nin smartı daha iyi sanki. webos 3.5

  • imnotsureabout  (21.10.18 22:42:36 ~ 22:42:53)
samsung

  • 2 tostos turan  (21.10.18 23:08:30)
Ailemin evinde Samsung 50MU7000 var. Bende de LG 49UH770V var.

İkisinden de memnunuz, ailem tv de izliyor benim tv ile aram yok dizi, film, müzik takılıyorum. Arada bilgisayarımı bağlıyorum vs.

Samsung Tizen işletim sistemi kullanıyor, LG'de WebOS var. Ben LG'nin kullanıcı arayüzünü, kolaylığını daha çok sevdim. Akıllı kumanda büyük bir artı bence. Örneğin bi uygulamada e-posta adresi gireceksin, ok tuşlarıyla bi o tarafa bi bu tarafa gitmek çok zor oluyor, akıllı kumandanın fare imleci gibi zımbırtısı ile hızlıca form doldurabiliyorsun.

Bunların dışında panelleri de farklı. Samsung'da VA panel var, LG'ninki IPS panel. Siyahlarda Samsung benim televizyonu dövüyor net bir şekilde. Normal renklerde ise bence LG daha canlı. Öyle aşırı parlak renkler, HDR falan hoşlanmıyorum zaten.

Henüz servisle muhatap olmadık, umarım bundan sonra da olmayız ama Samsung'unki daha iyi diye duydum.

Kafan yeterince karışmıştır umarım, iyi seyirler ^^
  • chicha  (22.10.18 10:04:56)
bu sektörün babası samsungtur tabi ki.

  • mikahakkinen  (22.10.18 10:13:10)