İstanbul için ingilizce kursu tavsiyesi

Selamlar, dün mecidiyeköyde 3 kurs ile görùştük.
İlki wall street oldu. Ortam çok güzel ve eğitim sistemi gayet mantıklı.
8 seviye için 8000 tl fiyat çıkardılar. 8 seviyeleri toefl seviyesi olarak b1 kuru başlangıcına kadar geliyor ama dediklerine göre bu seviyede rahatlıkla ekonomi ve siyaset konuşabilecek düzeye gelinebilitmiş.
Tabii ki fiyat bizim için sorun oldu.

İkinci gittiğimiz yer dilko oldu. Toplam 5 kur var son kurları advenced seviyesi. İndirim v.s. derken 4 kur 4000 tl dediler. Köklü bir yer olduğu için buraya biraz daha yakınız ama sistemi klasik sistem olarak görünüyor. Ayrıca wall street gibi serbest zamanları yok. Hangi saati belirlediysen o saatte orada olmalısın. Yine de buraya daha yakınız.

Üçüncüsü de english castle diye bir yer oldu. Ona da yoldan geçerken denk geldik. Baya cafcaflı mekanları var ama daha çok yeniler. 6 kur 5000 4 kur 3900 dediler. Pek ısınamadık.

Biraz uzun oldu ama fikir verecek arkadaşların fikirleri bizim için çok önemli olacak :) özellikle dilko hakkında.

Maalesef bu dil kursları hakkında bir bilgi sahibi değilim ama bir tercüman olarak şunu söyleyeyim, B1 kuru başlangıcına gelen birinin rahatlıkla ekonomi ve siyaset konuşmasının imkânı yok. C1 seviyesindeki insanlar bile kompleks konuşmalarda zorlanabiliyor ve tıkanabiliyorlar. Dolayısıyla ben olsam Wall Street'i direkt elerim. Çünkü bana yalan söyleyen yere güvenmem.

  • hitokiri kenshin  (21.10.18 13:50:08)
Hakikaten o nasıl b1'miş, ekonomi siyaset rahat rahat konuşturuyor? Şaka gibi.

  • sibertenik  (21.10.18 14:01:44)
ne amaçla ingilizce öğrenmek istediğinize göre değişir. sınav, iş, kişisel ilgi, sadece speaking vs.

  • ben hastayim  (21.10.18 14:05:33)
Her zaman diyorum ITI, British Side, Besiktas Amerikan Kultur en iyileri. Ucune de gittim ve TOEFL skorum 102. YDS 97.

  • Traveller  (21.10.18 14:16:51)
Evet o konu bana da ilginç geldi ama eğitimleri tamamen spraking üzerine olduğu için çok yorum yapamadım.

@ben hastayim, şuan kişisel ilgi daha ön planda. İş hayatımda da lazım olacak. Yurt dışına çıktığımda zorlanmadan akıcı konuşmak istiyorum.
  • six packsiz  (21.10.18 14:26:21)
Boğaziçi, GS Üni gibi okullara bakardım ben olsam. Kafadan 8000 TL borca girmek hiç akıl karı değil, hem de genelde aşırı şikayet alan kurumlar yukarıda yazdığınız kurumlar.

Antalya'da yukarıda bahsettiğiniz kurumlardan birinin native diye Siirtli hoca diyerek A1 öğrencilerine yutturduğunu görmüştük kardeşimle.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (21.10.18 14:31:15)
@6 yas, Gs üni fiyatlarına baktığımda min 8 bin görünüyor :/

  • six packsiz  (21.10.18 14:33:57)