Van ve Mardin Otel Tavsiyesi

Selamlar,

Aramaya inandım ama bir sonuca varamadım. Uygun uçak bileti bulduk ve önümüzdeki iki haftasonu daha önce gitmediğimiz Van'a ve Mardin'e gidiyoruz. Ancak oteller hakkında sosyal mecralarda çok fazla birşey bulamadım (Van için). Öğretmenevleri dolu, polisevi tadilatta. Her iki şehir için otel tavsiyeniz var ise memnun olurum.

Ayrıca şunu gör, şunu yemeden gelme cümleciklerine de açığım.

Teşekkürler

Mardin de maridin otelde kaldım çok güzeldi, otantik ve bölgenin ruhuna uygun bir otel. Kahvaltısı sıradandı. Yemek için de otelin olduğu caddede yusuf ustamıydı neydi tam hatırlayamadım ordaki fıstıklı kebap çok güzeldi. Mardin kahvesi ve badem şekerini zaten mutlaka tadarsınız.

  • curukturpkokusu  (20.10.18 22:13:16)
Eski Mardinde Dara konağı uygundu oraya bakabilirsiniz. Yemek için yusuf usta +1, uygun fiyatlı yemek için öz yasemin pide, kapalı lahmacun tavsiye ederim.
Gidilecek yerler:
Kasımiye medresesi
Kırklar kilisesi
Mardin müzesi
Meryem ana kilisesi
Latifiye cami
Kız meslek lisesi
Ulu cami
Zinciriye medresesi
Revaklı çarşı
Hatuniye medresesi
Sakıp Sabancı müzesi
Deyrulzafaran manastırı
Dara Harabeleri
Araba kiralayacaz derseniz, savur, kıllit, hah köyleri.
Midyat, mor gabriel manastırı

Van için Akdamar adası, van kalesi, araç olacak derseniz muradiye şelalesi.
Edremit sahil şeridinde de vakit geçirip yürünür.
  • Nature Works  (21.10.18 11:11:54)