Karisik sorular

1- eski yesilcam filmlerinde havuzlar neden hep yesil gorunuyor? dikkat ettim de bazilarinda mavi mozaik doseli olmasina ragmen su yesil. klor mu sebep?

2- iflah olmaz bir stefan zweig okuru olarak soruyorum: en iyi kitabi sizce hangisi? 1)satranc 2)vicdan zorbaliga karsi bence. hatta vicdan zorbaliga karsi'nin oldukca underrated, hak ettigi degeri gormeyen bir kitap oldugunu dusunuyorum..

3- okyanus otesi bir seyahat planiniz olsa qatar airways'i mi Turk Hava Yollari'ni mi tercih ederdiniz?

4- super ligde bu sene kim sampiyon olur?

5- balat civarinda kahvalti yapip memnun kaldiginiz bir yer varsa tavsiyenizi alirim bi dal.

Cok tesekkurler... iyi aksamlar...

1-klor eksikliği,filtre eksikliği ve havuz dibinin temizlenmemesi. Bunlar alg oluşmasına neden olup suyu yeşile çevirir.

  • goodman  (17.10.18 21:12:32)
3- thy

4- galatasaray
  • Neill  (17.10.18 21:59:41)
1. Bilmiyorum ama eskiden çoğu dilde yeşil ve mavi farkı yoktu. İkisi tek bir kelime ifade edilirdi.

3. Thy
4. Cimbom inş
  • le jeune turc  (17.10.18 22:05:55)
3. Hangisi ucuzsa onu.

  • d max  (17.10.18 23:46:11)
1. Düzgün temizleme sistemlerinin olmaması, sistemler olsa da kimyasalların zor bulunması, kimyasallar olsa da işi bilen adamın az oluşu ya da işi bilen adamın hiç olmaması.

Değil mavi mozaik beyaz bile olsa 15 gün bakımsız bırak havuz yeşil/kahverengi bir görüntü alır. Sebebi eksik ya da hiç klor olmaması ve yosun önleyici katılmaması. Ph dengesinin tutturulamaması, ph tutturlumazsa klor ve yosun önleyici de işe yaramaz.

Havuz bakımı gerçekten çok zor ama zevkli bir iştir, bebek bakımı gibi hassastır.

1. Hergün klor ekleyeceksin, fazlası da zararlı. Tam ayarında
2. Haftada bir yosun önleyici ekleyeceksin
3. Ph dengesini iyi tutturman lazım yoksa kimyasallar işini yapamaz, senede bir iki kere kimyasal kullanmak gerekir ama ph kontrolü en az 15 günde bir yapılmalı.
4. Haftada bir çöktürücü atıp, ertesi sabah dibe çöken partikülleri süpüreceksin.
5. Haftada bir parlatıcı/topaklayıcı atacaksın, asılı duran küçük partiküller birbirine tutunup filtrede kalacak.
6. Haftada bir filtre sistemlerinin bakımını yapıp, ters yıkama ile filtre içindeki kumu yıkayacaksın.
7. Kimyasalları birbirine karıştırmayacaksın.
8. Haftada bir zemini, 15 günde bir duvarları fırçalayacaksın.

Aklıma gelen bunlar, düşünsem belki bir iki madde daha eklerim.

Ulan amma uzattım be.
  • John Bloor  (18.10.18 10:17:14 ~ 10:17:30)
1 - Bence goruntunuun renk derinliginden dolayi, o zaman boyle canli renkler yakalayamiyordu o ekipmanlar. Bildigimden degil, sadece tahmin yurutuyorum.
2 - Bilmiyorum bence hepsi overrated.
3 - Hangisi ucuzsa. Fiyat farki fazla degilse Qatar. Denemis olayim diye.
4 - Hangisi guclusye o olur heralde. Banane mk.
5 - Var da adini hatirlamadim, kadinlarla ilgili bir dernegin cafesiydi. Dolayisyla cafenin geliri de o kadin dernegine gidiyor. Dur beraber gittigimiz arkadasa sorayim hatirlarsa editlerim.
  • stavro  (18.10.18 10:43:50 ~ 10:53:47)